Uwikłani

Seria: WarBook
Wydawnictwo: Ender
karollllllla

Gasnący z perspektywy Zachodu konflikt na Ukrainie tak naprawdę przypomina rozżarzone bagno. Teatr wojenny przysłania zakulisowe rozgrywki polityków, agentów i oligarchów, na skutek których cierpią – jak zawsze – zwykli ludzie i prawda. Dziennikarz Marek Wojciechowski na Ukrainie trafia na swoich dawnych przyjaciół. Więzi koleżeńskie okazują się silniejsze niż podziały, w wyniku których...

Dziennikarz Marek Wojciechowski na Ukrainie trafia na swoich dawnych przyjaciół. Więzi koleżeńskie okazują się silniejsze niż podziały, w wyniku których stanęli oni po różnych stronach barykady. Tym bardziej, że w ukraińskim konflikcie polaryzacja na oprawców i ofiary już dawno przestała być oczywista, a stron jest zdecydowanie więcej niż dwie.
Ta książka mówi o wojnie na Ukrainie więcej niż najlepsze serwisy informacyjne. Rysuje mroczny świat postsowieckiej strefy, w której niewiele dzieje się bez wiedzy i przyzwolenia Rosji. Jej cień obecny jest wszędzie…

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

Roman Dłużniewski | 2017-02-25

Cholernie przygnębiająca książka. Ogdowski znów pokazuje klasę jako dziennikarz-pisarz, ale pisze o sprawach strasznych, nie dających nadziei na jakieś pozytywne rozwiązanie. Nie powinniśmy wobec konfliktu na Ukrainie stać obojętnie, bo to dzieje się tuż za naszą granicą, tylko... po której ze stron konfliktu winno stanąć nasze serce..?
Świadomie piszę "serce", bo to coś innego niż polityka. Czemu dobry Bóg pokarał nas takim położeniem...?

Miras | 2018-05-23
Przeczytana: 22 maja 2018

Za cały komentarz niech posłuży motto "Nie żyjemy w świecie w którym źli niszczą dobrych. To świat, w którym trudno odróżnić jednych od drugich" Przygnębiające

DziadekDoOrzechów | 2016-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Jak tylko widzę nazwisko "Ogdowski" na okładce książki to kupuję ją w ciemno, wiedząc, że będzie to kawał dobrej literatury. Najnowsza książka tegoż autora ponownie utwierdziła mnie w tym przekonaniu.

Tym razem, "Uwikłani", w przeciwieństwie do poprzednich tytułów Ogdowskiego, nie przeniosą nas w teatr działań wojennych na Bliskim Wschodzie, lecz na teren konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Autor, będąc korespondentem z frontu wojennego na wschodniej Ukrainie, swoje doświadczenia przelewa na fabularną opowieść, zręcznie tworząc równolegle toczącą się historię czterech bohaterów. Ten znany zabieg z poprzednich dzieł pisarza ponownie się sprawdził i dzięki temu fabuła cały czas nabierała tempa, a kluczowe momenty przeplatały się wzajemnie, łącząc pozornie niezwiązane ze sobą losy owych postaci. Ogdowski zgrabnie podsycał emocje czytelnika kończąc dany wątek punktem kulminacyjnym, przenosząc akcję na innego bohatera, niczym koniec odcinka w dobrym serialu sensacyjnym. Cała historia...

jarr74 | 2016-02-15
Przeczytana: 2016 rok

„Nie żyjemy w świecie, w którym źli niszczą dobrych. To świat, w którym trudno odróżnić jednych od drugich”

Ukraińska „pełzająca wojna”, jak często określa się konflikt zbrojny rozgrywający się za naszą wschodnią granicą, mimo starań rządów i prób mediacji prowadzonych przez społeczność międzynarodową, nadal wydaję się sytuacją nie do rozwiązania, przynajmniej w jakimś bliżej określonym przedziale czasowym. Ze względu na geopolitykę, racje stanu, polski interes narodowy a zwłaszcza liczne, obecne nadal w naszej świadomości, historyczne zaszłości (zarówno w odniesieniu do Ukrainy jak i Rosji) owa skomplikowana i gwałtownie zmieniająca się sytuacja, elektryzuje i niepokoi również nas.

Prezentowana tu książka ” Uwikłani” jest próbą (bardzo udana, co trzeba przyznać otwarcie) przeniesienia wschodnio- ukraińskiego konfliktu na płaszczyznę literacką, przez znanego polskiego dziennikarza i autora, Marcina Ogdowskiego. Próba, która uderza nas dynamizmem sytuacyjnym,...

lkedzierskicom | 2017-08-31
Przeczytana: 2016 rok

Niesamowicie opisana trudna historia. Polecam każdemu ktoś choć trochę chciałby zrozumieć co się dzieje na Ukrainie.

Charlotte | 2016-01-28

Książka przedstawia konflikt na Ukrainie oczami Polskich żołnierzy. Jest wielką skarbnicą wiedzy o tym wydarzeniu.

_encore_ | 2016-10-20
Na półkach: Przeczytane, > TRADYC.
Przeczytana: grudzień 2015

spock | 2019-02-26