Wielka historia małej kreski

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo: Zakamarki
La grande histoire d'un petit trait
Katarzyna Skalska
Róża_Bzowa

Na spacerze dziecko znajduje niewielki skrawek czegoś, małą kreskę. Podnosi ją ze ścieżki, wkłada do kieszeni i o niej zapomina. Nagle jednak okazuje się, że kreska żyje… Oto początek niezwykłej przygody dziecka, a później dorosłego człowieka i jego kreski. Piękna metafora życia artysty, ale też każdego z nas.

Ilustracje Autora.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/index.php/wielka-historia-...(?)

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/wielka-historia-...»

bibi | 2015-12-19
Przeczytana: grudzień 2015

Tę historię można odczytywać na wiele sposobów. Jest uniwersalna, dla każdego człowieka może stanowić inny wymiar, nieść inne przesłanie. Jedno jest pewne, czas biegnie, niepozorne rzeczy mogą czasem ożywać, stawać w centrum naszego życia. Potem ulatują, odchodzą w zapomnienie.... Życie toczy się dalej. Kreska ukazuje metaforę życia małego artysty i każdego z nas. Historia dopracowana jest w każdym szczególe, pięknie wydana, solidnie oprawiona. Dla dzieci w każdym wieku. Urocza, fascynująca, wielka w swej prostocie. Dzięki temu może dotknąć i poruszyć każdego.

Izabela | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Niezwykle inteligentna książka dla dzieci, opowiadająca o uczuciach, emocjonalnej wrażliwości oraz o dojrzewaniu do pewnych sytuacji. A wszystko to świetnie zilustrowane za pomocą lekkiej kreski autorstwa Serge Bloch. Urzekająca i fascynująca, aczkolwiek krótka historia ;)Serdecznie polecam!

Zania | 2016-12-10

Kreska otworzy wam oczy na zupenie inna rzeczywistosc.

Katarzyna_Es | 2019-02-01

Piękno.

Luka Rhei | 2016-01-06

Czym tak właściwie jest kreska Serge Blocha? Tego musimy domyślić się sami.

więcej tu: http://przestrzenie-tekstu.blogspot.com/2016/01/wielka-historia-maej-kreski.html

EiK | 2016-04-02

OK, liczyłem na coś więcej.

aminnie | 2018-05-16

moja PIERWSZA książka!!!