rozwińzwiń

Dziewczyna z kabaretu

Okładka książki Dziewczyna z kabaretu Manula Kalicka
Okładka książki Dziewczyna z kabaretu
Manula Kalicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Na przekór losowi (tom 1) literatura piękna
528 str. 8 godz. 48 min.
Kategoria:
literatura piękna
Cykl:
Na przekór losowi (tom 1)
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2016-01-07
Data 1. wyd. pol.:
2016-01-07
Liczba stron:
528
Czas czytania
8 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380692329
Tagi:
Literatura polska
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
244 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
786
221

Na półkach:

Tragiczne zdarzenia przeplatane humorem. Czyta się bardzo dobrze.

Tragiczne zdarzenia przeplatane humorem. Czyta się bardzo dobrze.

Pokaż mimo to

avatar
879
866

Na półkach:

„Dziewczyna z Kabaretu” to pierwszy tom serii o Irence Góreckiej. Kobieta jest niezwykle przebojowa i ambitna. Nie brakuje jej również sprytu. Jest tancerką kabaretową. Wybuch II Wojny Światowej jak każdemu pokrzyżował plany. Irena wraz ze swoim sąsiadem, Waldkiem ucieka z Warszawy. W czasie ucieczki samochód, którym podróżowała został postrzelony. Irena została sama. Na jej nieszczęście w samochodzie znajdował się cenny obraz, który ma być wywieziony do Szwajcarii. A żeby tego było mało pewnego dnia znalazła małego, żydowskiego chłopca, którym postanowiła się zaopiekować. Grozi jej teraz podwójne niebezpieczeństwo, ale Irena jest potrafiła o siebie zadbać.
Czytałam wiele książek, których akcja osadzona jest w czasie II Wojny Światowej, ale nigdy jeszcze takiej. W „Dziewczynie w kabarecie” nie znajdziemy tutaj za wiele brutalnych scen, do jakich dopuszczali się Niemcy. Autorka raczej skupiła się na opisie życia prostych ludzi, a opis ten nie jest pozbawiony humoru. Co na pewno wyróżnia tę książkę spośród innych o tej tematyce. Postać Ireny i jej przygody potrafią dostarczyć wielu emocji. I będą chwile grozy i nie jeden raz uśmiechniemy się. Na pewno jest to postać, której nie da się nie lubić. Oprócz niej występują tutaj inni bohaterowie, którzy również potrafią dostarczyć wielu emocji.
Autorka posiada ciekawy styl pisania. Jest lekki i przyjemny I chociaż powieść opowiada o trudnym okresie w historii, pozbawiona jest potosu.
Książkę czytało mi się bardzo dobrze i cieszę się, że na półce stoi już kolejny tom, o którym opowiem już niebawem.

„Dziewczyna z Kabaretu” to pierwszy tom serii o Irence Góreckiej. Kobieta jest niezwykle przebojowa i ambitna. Nie brakuje jej również sprytu. Jest tancerką kabaretową. Wybuch II Wojny Światowej jak każdemu pokrzyżował plany. Irena wraz ze swoim sąsiadem, Waldkiem ucieka z Warszawy. W czasie ucieczki samochód, którym podróżowała został postrzelony. Irena została sama. Na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
299
297

Na półkach:

Lubicie historie osadzone w czasie drugiej wojny światowej? Ja bardzo. Mimo, że temat jest trudny uważam, że nie mamy prawa zapominać o tym co tkwi w naszej historii. Akcja powieści Dziewczyna z kabaretu autorstwa Manuli Kalickiej rozgrywa się właśnie we wspomnianym okresie. Główną bohaterką jest ambitna i niezwykle przebojowa Irenka Górecka. Młoda kobieta we wrześniu 1939 roku uciekała z bombardowanej Warszawy wraz ze swoim sąsiadem Witoldem Kiersnowskim. Samochód, którym się przemieszczali został trafiony przez pocisk wystrzelony z niemieckiego samolotu. Zginął zarówno Kiersnowski, jak i jego szofer. Irenka została sama z tubą skrywającą niezwykle cenny obraz - autoportret Rembrandta. Sąsiad Góreckiej był bowiem urzędnikiem wysokiego szczebla w jednym z ministerstw i próbował wywieźć płótno do Szwajcarii. Irenka wraca więc do Warszawy "bogatsza" o kłopotliwy pakunek. Jakby tego było mało towarzyszy jej chłopiec żydowskiego pochodzenia, którego napotkała po drodze. Mimo, ze młoda kobieta spodziewa się kłopotów i nigdy nie planowała zostać matką nie mogła zostawić chłopca na pastwę losu i postanowiła udzielić mu schronienia. Z czasem, jak łatwo się domyśleć, bardzo się do niego przywiązała. To o czym napisałam to tylko początek kłopotów Irenki. Dzięki autorce możemy śledzić jej perypetie w czasie drugiej wojny światowej. Powieść naszpikowana jest informacjami o tym jak funkcjonowali mieszkańcy Warszawy i Krakowa w tym trudnym czasie. Dlaczego również Krakowa mimo, że Górecka mieszka w stolicy? Możemy tam obserwować wątki związane z drugoplanowymi postaciami książki, które również są niezwykle emocjonujące. Powieść okraszona jest dużą dawką bardzo wysublimowanego humoru. Chyba pierwszy raz miałam okazję czytać książkę osadzoną w czasie drugiej wojny, dla której wojna stanowiła jedynie tło. Owszem determinowała losy bohaterów, ale skupiała się głównie na ich życiu i relacjach między nimi. Bardzo obiecujący początek serii, którą z uwagą będę śledzić.

Lubicie historie osadzone w czasie drugiej wojny światowej? Ja bardzo. Mimo, że temat jest trudny uważam, że nie mamy prawa zapominać o tym co tkwi w naszej historii. Akcja powieści Dziewczyna z kabaretu autorstwa Manuli Kalickiej rozgrywa się właśnie we wspomnianym okresie. Główną bohaterką jest ambitna i niezwykle przebojowa Irenka Górecka. Młoda kobieta we wrześniu 1939...

więcej Pokaż mimo to

avatar
58
43

Na półkach:

Ach, jak cudownie, a zarazem dziwnie czyta się prawdziwą książkę, napisaną przez prawdziwą pisarkę, po miesiącach spędzonych przy czytadłach z Wattpada... Cudowny język, brak przekleństw, nazywania ludzi kolorami włosów... Jestem przekonana, że wattpadowe książki mogą podobać się tylko dzieciom, które nie widzą masy zawartych w nich błędów i które nigdy nie przeczytały normalnej książki. "Dziewczyna z kabaretu" to ciekawa, wartościowa pozycja. Ukazuje wojnę z punktu widzenia młodej dziewczyny, co jest interesującą perspektywą. No, ale przecież nie opisuje fanazji napalonych nastolatek o przystojnym, niegrzecznym milionerze, więc ma ocenę 6,8, a nie 8,3..

Ach, jak cudownie, a zarazem dziwnie czyta się prawdziwą książkę, napisaną przez prawdziwą pisarkę, po miesiącach spędzonych przy czytadłach z Wattpada... Cudowny język, brak przekleństw, nazywania ludzi kolorami włosów... Jestem przekonana, że wattpadowe książki mogą podobać się tylko dzieciom, które nie widzą masy zawartych w nich błędów i które nigdy nie przeczytały...

więcej Pokaż mimo to

avatar
620
412

Na półkach:

Przeczytałam, a właściwie przebrnęłam przez tę powieść. Nie, żeby się nie podobała. Dosyć ciekawie napisana. Autorka zadała sobie trochę trudu żeby dostosować słownictwo, oddać realia początku wojny, ale mnie osobiście czegoś brakowało. Chyba takiej lekkości pióra. Dużo postaci powplatanych w krótkie rozdziały, nieodłącznie kojarzyła mi się z wojennym serialem typu Wojenne dziewczyny. Może tak miało być? Seria ma jeszcze dwie części nie wiem czy od razu przeczytam... Niemniej polecam.

Przeczytałam, a właściwie przebrnęłam przez tę powieść. Nie, żeby się nie podobała. Dosyć ciekawie napisana. Autorka zadała sobie trochę trudu żeby dostosować słownictwo, oddać realia początku wojny, ale mnie osobiście czegoś brakowało. Chyba takiej lekkości pióra. Dużo postaci powplatanych w krótkie rozdziały, nieodłącznie kojarzyła mi się z wojennym serialem typu Wojenne...

więcej Pokaż mimo to

avatar
694
423

Na półkach:

Na początku źle się czytało przez ten język żydowski polski,ale w miarę czytania było łatwiej,wojna ale pokazana w sposób humorystyczny, trochę taki czarny humor

Na początku źle się czytało przez ten język żydowski polski,ale w miarę czytania było łatwiej,wojna ale pokazana w sposób humorystyczny, trochę taki czarny humor

Pokaż mimo to

avatar
1667
253

Na półkach:

Przed tą książką przeczytałam Dzieci getta, straszne, prawdziwe historie. A tutaj mamy bzdury, wojna, los żydowskiego dziecka przedstawiony w sposób cwaniacki, wszystko na wesoło, wszystkie akcje udają się wyśmienicie. Kpina z ludzi wtedy żyjących i z tych okrutnych czasów. Chyba, że już nadeszła chwila, że można śmiać się z wojny?

Przed tą książką przeczytałam Dzieci getta, straszne, prawdziwe historie. A tutaj mamy bzdury, wojna, los żydowskiego dziecka przedstawiony w sposób cwaniacki, wszystko na wesoło, wszystkie akcje udają się wyśmienicie. Kpina z ludzi wtedy żyjących i z tych okrutnych czasów. Chyba, że już nadeszła chwila, że można śmiać się z wojny?

Pokaż mimo to

avatar
15
11

Na półkach:

Świetna lektura. Barwne postaci, dobrze oddane realia okupowanej Warszawy, a jednocześnie to po prostu sympatyczna obyczajówka.

Świetna lektura. Barwne postaci, dobrze oddane realia okupowanej Warszawy, a jednocześnie to po prostu sympatyczna obyczajówka.

Pokaż mimo to

avatar
465
455

Na półkach:

Jak mówi okładka:
"...to jest sztuka napisać książkę o czasach wojny, która nie przytłacza smutkiem i śmiercią, a jednocześnie pokazuje realia tamtych czasów."
Po przeczytaniu tej książki, w pełni się z tym stwierdzeniem zgadzam.
Niesamowicie przyjemna lektura. Świetnie wykreowane postacie. Mistrzowsko oddane realia okupacji.
Nie mogę się doczekać dalszych losów Irki, Leona, hrabiny, i ... i całej reszty!

Jak mówi okładka:
"...to jest sztuka napisać książkę o czasach wojny, która nie przytłacza smutkiem i śmiercią, a jednocześnie pokazuje realia tamtych czasów."
Po przeczytaniu tej książki, w pełni się z tym stwierdzeniem zgadzam.
Niesamowicie przyjemna lektura. Świetnie wykreowane postacie. Mistrzowsko oddane realia okupacji.
Nie mogę się doczekać dalszych losów Irki,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
333
238

Na półkach:

Książka jest pierwszym tomem cylu o Irence Góreckiej, chociaż ja przeczytałam ją już po powieści "Koniec i początek". Nie przeszkodziło to jednak w delektowaniu się historią, choć osadzoną w wojennych czasach, to mimo wszystko pełną zabawnych scen. Pisarka świetnie oddaje koloryt mieszkańców dawnej Polski, z ich różnorodnością, specyficznym językiem. Nie brakuje opisów dramatycznych scen okupacyjnych, niemniej jednak czyta się dobrze i książka ma optymistyczny wymiar.

Książka jest pierwszym tomem cylu o Irence Góreckiej, chociaż ja przeczytałam ją już po powieści "Koniec i początek". Nie przeszkodziło to jednak w delektowaniu się historią, choć osadzoną w wojennych czasach, to mimo wszystko pełną zabawnych scen. Pisarka świetnie oddaje koloryt mieszkańców dawnej Polski, z ich różnorodnością, specyficznym językiem. Nie brakuje opisów...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    572
  • Chcę przeczytać
    519
  • Posiadam
    86
  • 2018
    18
  • 2019
    16
  • Ulubione
    16
  • Z biblioteki
    11
  • Teraz czytam
    10
  • Literatura polska
    9
  • 2013
    8

Cytaty

Więcej
Manula Kalicka Rembrandt, wojna i dziewczyna z kabaretu Zobacz więcej
Manula Kalicka Dziewczyna z kabaretu Zobacz więcej
Manula Kalicka Dziewczyna z kabaretu Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także