Traktat o rozbrojeniu konwencjonalnym w Europie jako międzynarodowy reżim bezpieczeństwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
biznes, finanse

Przedmiotem niniejszego studium jest analiza mało znanej problematyki w środowisku polskich politologów, a odnoszącej się do rozważań na temat reżimów międzynarodowych. Szczególnie istotnym i oryginalnym ujęciem w niniejszej pracy jest polączenie teorii reżimów międzynarodowych z bardzo szczegółową wiedzą dotyczącą Traktatu CFE, który de facto jest wzorcowym porozumieniem w dziedzinie rozbrojenia konwencjonalnego.