Spojrzeć śmierci w oczy

Tłumaczenie: Katarzyna Kubis
Cykl: Publiusz Aureliusz prowadzi śledztwo (tom 1)
Wydawnictwo: Femis
Mors tua
8360112037

Kolejna z serii powieści, której bohaterem jest rzymski senator rozwiązujący trudne zagadki kryminalne w Rzymie I wieku n.e. W listopadzie 2005 wyszła pierwsza powieść, „Zbrodnia u bram Hadesu”. Śledztwo Publiusza Aureliusza tym razem wcale nie będzie łatwe. W tajemniczych okolicznościach, na chwilę przed spotkaniem z Aureliuszem ginie młoda kurtyzana. Wstrząśnięty senator postanawia zająć...

Śledztwo Publiusza Aureliusza tym razem wcale nie będzie łatwe. W tajemniczych okolicznościach, na chwilę przed spotkaniem z Aureliuszem ginie młoda kurtyzana. Wstrząśnięty senator postanawia zająć się śledztwem. Ślady prowadzą w wiele miejsc: dawny ukochany, polityk-moralizator, zepsuty arystokrata, zazdrosna żona, a może i ktoś jeszcze? Lecz głównym podejrzanym jest Publiusz Aureliusz, oskarżony o zbrodnię, której nie popełnił. Czy da radę znaleźć prawdziwego zbrodniarza i uniknąć kary?

Ta powieść Danili Comastri Montanari została wyróżniona we Włoszech prestiżową nagrodą Tedeschi, którą corocznie nagradza się najlepszy kryminał.

źródło opisu: [Femis, 2006]

Izabela Horbik | 2016-08-02