Przetworniki A/C i C/A. Teoria i praktyka

Wydawnictwo: BTC
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Analog-Digital Conversion
LubimyCzytać

Książka jest kompleksowym przewodnikiem po teorii i praktyce przetwarzania analogowo-cyfrowego i cyfrowo-analogowego, ze szczególnym naciskiem na cechy i parametry podzespołów stosowanych w torach przetwarzania A/C i C/A. Autor przedstawia w niej wszelkie praktyczne zagadnienia związane z budową i aplikowaniem nowoczesnych przetworników, źródeł napięć referencyjnych, generatorów sygnałów taktujących, podzespołów stosowanych w analogowych torach sygnałowych, a także innych elementów stosowanych w systemach konwersji danych.

Książka jest przeznaczona dla konstruktorów urządzeń elektronicznych, studentów wyższych uczelni technicznych, a także uczniów szkół technicznych i elektroników-hobbystów, którym zależy na poznaniu i zrozumieniu reguł obowiązujących w świecie przetwarzania A/C i C/A.

źródło opisu: BTC

źródło okładki: BTC

Marcin | 2019-10-01
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Książka dogłębnie opisuje zagadnienie przetwarzania analogowo-cyfrowego (i vice versa). Jako, że jest to publikacja autorów związanych z firmą Analog Devices, przykładowe aplikacje używają układów tej firmy. Każdy rozdział opisuje dogłębnie wybrany aspekt budowy lub działania przetworników. Książka jest skierowana raczej do zaawansowanego czytelnika, jednakże początkowe fragmenty każdego rozdziału można traktować jako dość przystępne wprowadzenie w temat i ewentualnie pomijać bardziej zaawansowane, a mniej interesujące nas szczegóły.