Moduły GSM w systemach mikroprocesorowych

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Technologia GSM (Global System for Mobile Communication) zdominowała współczesną telefonię bezprzewodową, jest także najczęściej stosowanym rozwiązaniem w systemach komunikacji bezprzewodowej M2M (Man-to-Machine lub Machine-to-Machine) oraz telemetrii. Stało się tak dzięki szybkiemu obniżaniu przez producentów cen modemów GSM oraz coraz prostszej ich obsłudze. W książce przedstawiono podstawowe informacje o budowie, parametrach, sposobach sterowania i programowania, a także o aplikacjach popularnych w naszym kraju modułów GSM (m.in. Motorola G24, Ericsson/Wavecom GR47 i 48). Przedstawiono w niej kilka przykładowych projektów ilustrujących sposoby obsługi modułów GSM za pomocą popularnych mikrokontrolerów. Autor przygotował projekty o dużych walorach praktycznych, są to bowiem: prosty system alarmowy ze zdalnym powiadamianiem, system zdalnej akwizycji danych, system mobilnego monitoringu do samochodów i inne. Dzięki szczegółowym opisom przykładowych aplikacji i programów sterujących, Czytelnicy mogą zapoznać się z rozwiązaniami praktycznymi, stosowanymi także w aplikacjach przemysłowych.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!