C#. Rusz głową! Wydanie III

Wydawnictwo: Helion
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

C# to odpowiedź firmy Microsoft na odnoszący sukcesy język Java. Za pomocą C# możesz pisać przenośny kod, który Twoi klienci uruchomią w dowolnym systemie. Jest tylko jeden warunek — muszą mieć dostęp do środowiska uruchomieniowego: .NET Framework, Mono lub DotGNU. Innymi słowy, C# spełnił marzenia programistów — raz stworzony kod można uruchomić bez dodatkowych nakładów na różnych platformach.

Najnowsze wydanie tej książki, należącej do cenionej serii „Rusz głową”, zostało zaktualizowane, poprawione oraz rozszerzone o dodatkowy projekt na platformę Windows Phone. Gdy pochłoniesz te kilkaset stron, zaczniesz swobodnie korzystać z języka C#, jego konstrukcji i możliwości. Książka charakteryzuje się doskonałą przejrzystością oraz przystępnie przedstawioną wiedzą. Znajdziesz tu elementy programowania obiektowego, operacje na plikach, obsługę wyjątków oraz pracę z wieloma wątkami — to tylko niektóre z poruszanych zagadnień. Ponadto przekonasz się, jak sprawnie stworzyć atrakcyjny interfejs użytkownika, oraz zrozumiesz, do czego służy język LINQ. Jest to wyśmienita pozycja dla wszystkich czytelników chcących rozpocząć przygodę z językiem C# oraz platformą .NET.

Dzięki tej książce:

przygotujesz swoje środowisko pracy
poznasz składnię oraz konstrukcje języka C#
zaznajomisz się z elementami programowania obiektowego
wykorzystasz możliwości języka LINQ
stworzysz projekt dla Windows Phone
wykorzystasz potencjał platformy .NET

Poznaj możliwości języka C#!

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Mateusz | 2017-08-28
Na półkach: Przeczytane, Programowanie
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Książka z humorem, nieschematycznie przedstawia wszystko co potrzebne aby rozpocząć "karierę" z językiem C#. Polecam każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z tym językiem.