Linux. Programowanie systemowe. Wydanie II

Tłumaczenie: Jacek Janusz
Seria: O''Reilly
Wydawnictwo: Helion
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Linux System Programming: Talking Directly to the Kernel and C Library, 2nd Edition
LubimyCzytać

Przewodnik po jądrze sytemu Linux! Jądro systemu Linux to jeden z największych projektów rozwijanych przez ogromną społeczność. Setki wolontariuszy dniami i nocami rozwijają najważniejszy element tego systemu operacyjnego. I robią to naprawdę skutecznie! Każde kolejne wydanie Linuksa zawiera dziesiątki nowinek oraz ulepszeń - jest coraz szybsze, bezpieczniejsze i po prostu lepsze. Jednak...

Przewodnik po jądrze sytemu Linux!

Jądro systemu Linux to jeden z największych projektów rozwijanych przez ogromną społeczność. Setki wolontariuszy dniami i nocami rozwijają najważniejszy element tego systemu operacyjnego. I robią to naprawdę skutecznie! Każde kolejne wydanie Linuksa zawiera dziesiątki nowinek oraz ulepszeń - jest coraz szybsze, bezpieczniejsze i po prostu lepsze. Jednak początkujący programiści mogą mieć problemy z wykorzystaniem usług dostarczanych przez kernel. Masz obawy, że nie odnajdziesz się w gąszczu możliwości współczesnego jądra systemu Linux?

Ta książka rozwieje je w mig. Jest to wyjątkowa pozycja na rynku wydawniczym, zgłębiająca właśnie te tajemnice. W trakcie lektury nauczysz się tworzyć niskopoziomowe oprogramowanie, które będzie się komunikowało bezpośrednio z jądrem systemu. Operacje wejścia i wyjścia, strumienie, zdarzenia, procesy to tylko część elementów, które błyskawicznie opanujesz. Ponadto nauczysz się zarządzać katalogami i plikami oraz poznasz koncepcję sygnałów. Książka ta jest niezastąpionym źródłem informacji dla wszystkich programistów pracujących z jądrem Linuksa. Docenisz tę lekturę!

Poznaj:

metody zarządzania procesami
zastosowanie sygnałów
zaawansowane interfejsy wejścia i wyjścia
jądro systemu od podszewki

Poznaj jądro systemu od podszewki!

Robert Love - od wielu lat jest użytkownikiem i współtwórcą systemu Linux. Rozwija środowisko graficzne GNOME oraz jądro systemu. Pracuje jako projektant oprogramowania w firmie Google, był też członkiem zespołu projektującego system operacyjny Android. Jest autorem licznych książek poświęconych programowaniu w systemie Linux.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

kudl4t4 | 2016-05-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Książka ktora systematyzuje posiadana wiedzę. Polecam.