Bezpieczeństwo protokołu TCP/IP

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Zabezpieczenie sieci komputerowych, zwłaszcza przed niepożądanym dostępem z Internetu, jest problemem, którego znaczenie zaczyna sobie uświadamiać coraz więcej firm i instytucji. Jeszcze kilka lat temu funkcjonowały w Internecie systemy o jedynie minimalnym poziomie zabezpieczenia. Historia wielu z nich zwieńczona została sukcesami w przeprowadzeniu często bardzo prostych ataków. Dzisiaj dysponujemy systemem norm (protokołów), których zastosowanie pozwala uniknąć zdecydowanej większości ataków. Podobnie jak po przyswojeniu przez społeczeństwo nawyków higienicznych wyraźnie spadło występowanie wielu chorób zakaźnych, tak dzięki zastosowaniu nowoczesnych protokołów bezpieczeństwa wyraźnie spada liczba udanych ataków prowadzonych z Internetu.

Przezorne organizacje nie pozostawiają już zabezpieczenia serwerów webowych, danych firmowych oraz aplikacji, zachowania prywatności komunikacji elektronicznej i maksymalnej ochrony transakcji handlowych w Internecie przypadkowi domyślnych ustawień swoich systemów. Dbają o ich właściwą konfigurację, instalują dodatkowe programy zabezpieczające lub wprowadzają własne zabezpieczone aplikacje. Ochronie komunikacji elektronicznej służy wprowadzany również u nas podpis elektroniczny.

Każdemu, kto pragnie zrozumieć zasady, na których opiera się bezpieczeństwo komputerowe, i ich realizację w praktyce, wychodzimy naprzeciw publikacją, która w jednym tomie szczegółowo opisuje chyba wszystkie użyteczne technologie. Administratorom sieci pozwoli zrozumieć przyczyny i sposoby realizacji działań niezbędnych dla ich organizacji. Projektantom-programistom posłuży jako wyjątkowe źródło przy pisaniu programów wykorzystujących technologie bezpieczeństwa.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!