Umów się i giń + dvd - Robert Buczek

Wydawnictwo: Skrzat

Ktoś w sposób wyjątkowo okrutny i wyrafinowany morduje kobiety. W knajpiarskiej, dusznej atmosferze Krakowa dwóch podstarzałych gliniarzy z przeszłością, Kaszana i Gorman, prowadzi śledztwo. Dochodzenie zaczyna się komplikować, gdy okazuje się, że w zbrodnie mogą być zamieszani byli agenci KGB i tajemniczy, obdarzony niezwykłymi zdolnościami mężczyzna, a na domiar złego ktoś wysoko postawiony usilnie próbuje zatuszować sprawę. Umów się i giń to znakomity kryminał, trzymający czytelnika w napięciu i niepewności aż do ostatniej strony. Barwne i wyraziste postaci, nieustanna gra konwencjami, groteska i humor oraz nieprzewidywalna intryga czynią z tej powieści pasjonującą lekturę.

fik | 2014-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2014

podchodziłem do tej książki niepewnie. ale powiem bez bicia że już dawno nie czytałem tak dobrego kryminału, może brakuje mu czegoś tu i tam ale dla mnie coś naprawdę wybitnego, polecam

RAVEN | 2011-03-29

Z reguły nie czytam polskiej literatury i po tej książce zastanowiłam się czy czasem nie zmienić swoich zamiłowań do obcej na literaturę "krajową" :)

Świetny kryminał utrzymany w mrożącej krew w żyłach atmosferze. Na dodatek śledztwo prowadzi dwóch fajtłapowatych (na pozór) detektywów. No i to, czego nie znajdziecie w zagranicznych książkach - polskie wulgaryzmy i hasełka nie z tej ziemi. Momentami idzie się ulać :)

Pomysł na akcję równie ciekawy. Pan Buczek jednym słowem nie próżnuje :)

Polecam!

emindflow | 2012-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2012

Miła niespodzianka, naprawdę dobry polski kryminał. Można się czepiać tego i owego, ale czyta się świetnie i o to chodzi w tego rodzaju literaturze. Polecam.

Natala119 | 2012-07-13

Książka dobra, chociaż nie ma w niej rewelacji, podobała mi się w niej wielowątokowość, chociaż jak dla mnie było za mało opisów.

Agnieszka | 2015-04-30
nnie | 2013-11-24