Od manualizmu do pedagogiki pracy

Wydawnictwo: Difin
LubimyCzytać

Publikacja koncentruje się wokół dwóch nurtów – manualizmu i pedagogiki pracy oraz osoby Tadeusza W. Nowackiego – współczesnego orędownika pierwszego oraz twórcy drugiego nurtu. Książka stanowi nie tylko przybliżenie owych nurtów naukowych, ale pokazuje ich znaczący dorobek, który stanowi ważne źródło wiedzy dla coraz liczniejszych dyplomantów specjalizujących się w pedagogice pracy, w tym również w doradztwie zawodowym i personalnym, w czym istotnie pomoże przedstawiony zaktualizowany dorobek naukowy prof. Tadeusza W. Nowackiego.Z recenzji prof. zw. dr. hab. Jerzego Niemca:(...) książka pod redakcją Profesor Barbary Baraniak ilustruje fenomen Profesora Tadeusza W. Nowackiego, a ponadto zawiera wiele ważnych wątków historycznych i współczesnych o pracy, jej wartości w wychowywaniu oraz kierunkach kształcenia zawodowego; jest moim zdaniem dziełem ważnym.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!