Ewelina Pęksowa. Na szkle malowane

Wydawnictwo: Parma Press
albumy
LubimyCzytać

Książka w języku polskim i angielskimW Zakopanem, w pięknym ogrodzie stoi góralski dom, w którym także można poczuć się jak w ogrodzie - to dom Pani Eweliny Pęksowej. Znana malarka tworzy od ponad 40 lat, wyczarowując "na odwrociu szkła" kolorowy świat ? są w nim święci, madonny, sceny biblijne i rodzajowe; wzięła udział w ponad 300 wystawach zbiorowych i 54 indywidualnych w kraju i za granicą. ?Malarstwo Eweliny Pęksowej to przede wszystkim niepowtarzalny, pełen baśniowego uroku i finezji sposób obrazowania. To coś, co uczyniło ją najbardziej utytułowana i najwyżej cenioną artystką w środowisku polskich malarzy na szkle, z rozmysłem wybierających ludową estetykę i charakterystyczny dla niej repertuar tematów.?

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!