Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie

Wydawnictwo: Helion
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Dieta cud, czy cud na diecie - schudnij wreszcie raz, a dobrze!Co Cię powstrzymuje, czyli jak odważnie spojrzeć prawdzie w oczy Przekonania związane z nadwagą, czyli jak nie dać się nabrać na obiegowe sądy Potrzeby biologiczne i psychiczne, czyli jak mądrze zaspokajać różne rodzaje głoduDieta. To słowo wywołuje w Tobie dreszcz ekscytacji, czy raczej grozy? Z fascynacją rozpoczynasz kolejne programy odchudzania, czy z rozpaczą chwytasz się każdej, najdrobniejszej szansy na zrzucenie paru kilogramów? Tak czy owak, jeśli sięgasz po tę książkę, Twoja walka z nadwagą ciągle jeszcze trwa. Jednak ostateczne zwycięstwo zależy wyłącznie od Twojej siły woli i konsekwencji ? musisz po prostu na stałe zmienić styl życia i jedzenia, zrozumieć, z jakich powodów sięgasz po kolejne smakołyki, a potem zacząć myśleć pozytywnie. To nie jest takie proste, ale zawsze i wszędzie się opłaca!Książka Aleksandry Former pozwoli Ci usystematyzować i skorygować własne informacje oraz sądy na temat diety, powodów i metod odchudzania, a także przyczyn powstawania otyłości. Dowiesz się, jak zidentyfikować i zaspokajać potrzeby, które niekoniecznie mają cokolwiek wspólnego z głodem, a które regularnie "zajadasz", nie próbując nawet poradzić sobie z nimi w bardziej racjonalny sposób. Odkryjesz, jak obrać i utrzymać właściwy kurs, co zrobić, gdy najdzie Cię wilczy głód, i jak kontrolować emocje, by cieszyć się w końcu szczupłą sylwetką, a przy okazji zyskać równowagę życiową. Jeśli masz dosyć emocjonalnej huśtawki i efektu jo-jo, musisz koniecznie sięgnąć po tę pozycję.Faktyczne przyczyny otyłości Silna wola a motywacja Szczupły nie zawsze znaczy to samo Sekret sukcesu ludzi szczupłych Identyfikacja i zaspokajanie potrzeb biologicznych Przeszkody związane z psychiką Przekonania związane z nadwagą Identyfikacja i zaspokajanie potrzeb psychicznych Jak mądrze liczyć kalorie Jak zacząć się ruszać Motywacja w ujęciu klasycznymZnajdź w sobie siłę i motywację, by zrobić nie tylko pierwszy krok!Zanim zaczniesz (5)Jak korzystać z tej książki? (8)Co cię powstrzymuje? (10)Silna wola a motywacja (23)"Szczupły" nie zawsze znaczy to samo (29)Sekret sukcesu ludzi szczupłych (35)Identyfikacja i zaspokajanie potrzeb biologicznych (42)Przeszkody związane z psychiką (72)Przekonania związane z nadwagą (75)Identyfikacja i zaspokajanie potrzeb psychicznych (91)Na zakończenie (123)Dodatek 1. Jak mądrze liczyć kalorie (125)Dodatek 2. Jak zacząć się ruszać (131)Dodatek 3. Motywacja w ujęciu klasycznym (138)

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

MagdalenaK-Ł | 2019-10-15
Przeczytana: 15 października 2019

Autorka już na początku książki rozprawia się ze stwierdzeniem,że jest dieta idealna. Wszystko zależy od naszego nastawienia i dyscypliny podczas odchudzania, trzech zasad które musimy wprowadzić do swojego życia na stałe, a nie tylko na czas diety. Są to:
1.jeść mniej
2. więcej się ruszać
3. skomponować naszą dietę aby składała się z lekkich posiłków

Oraz hasło, które przyświeca tej książce: jeść tylko wtedy kiedy jest się głodnym. Nie inaczej.

Na samym początku musimy przyporzadkować się do jednego z czterech "typów ludzi"spośród :Gruby nieudacznik, Puszysty ideowiec, szczupły guru i Chudy męczennik. Za wzór autorka stawia oczywiście Szczuplego guru i udowadnia, że aby nim się stać nie trzeba mieć odpowiednich genów, predyspozycji -
wystarczy nasze zaawangazowanie i wdrożenie zmian. Zmian aby być szczupłym na cały czas bez efektu jo-jo.

Jak to osiągnąć? Skupić się na poznaniu własnego organizmu a konkretnie prawidłowego odróżniania głodu od innych potrzeb biologicznych a...

MikaDarka | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

Skończyłam profesjonalny kurs dietetyczny, przeczytałam też rzecz jasna nie jedną książkę o odchudzaniu... NIGDZIE, ani na owym profesjonalnym kursie, ani w żadnej z przeczytanych przeze mnie książek nie poświecono tyle uwagi odchudzaniu w aspekcie psychologicznym (psychodietetyce). W tej książce krótko (przeczytałam w jeden dzień), ale bardzo konkretnie wyłożono wszystko, co o odchudzaniu z perspektywy psychologicznej powinien wiedzieć każdy borykający się z nadwagą, aby skutecznie się jej pozbyć!!! Myślę, że i paru dietetykom nieco więcej wiedzy psychologicznej by się przydało... Nie samą dietą żyje człowiek, a wręcz dieta to pokłosie tego, co w głowie. GORĄCO POLECAM!!! Brawo dla autorki!!!