Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie

Okładka książki Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie Aleksandra Former
Okładka książki Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie
Aleksandra Former Wydawnictwo: Helion zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Helion
2011-06-29
2011-06-29

Autorka już na początku książki rozprawia się ze stwierdzeniem,że jest dieta idealna. Wszystko zależy od naszego nastawienia i dyscypliny podczas odchudzania, trzech zasad które musimy wprowadzić do swojego życia na stałe, a nie tylko na czas diety. Są to:
1.jeść mniej
2. więcej się ruszać
3. skomponować naszą dietę aby składała się z lekkich posiłków

Oraz hasło, które przyświeca tej książce: jeść tylko wtedy kiedy jest się głodnym. Nie inaczej.

Na samym początku musimy przyporzadkować się do jednego z czterech "typów ludzi"spośród :Gruby nieudacznik, Puszysty ideowiec, szczupły guru i Chudy męczennik. Za wzór autorka stawia oczywiście Szczuplego guru i udowadnia, że aby nim się stać nie trzeba mieć odpowiednich genów, predyspozycji -
wystarczy nasze zaawangazowanie i wdrożenie zmian. Zmian aby być szczupłym na cały czas bez efektu jo-jo.

Jak to osiągnąć? Skupić się na poznaniu własnego organizmu a konkretnie prawidłowego odróżniania głodu od innych potrzeb biologicznych a następnie psychicznych według rad i technik opisanych w tej książce.

Co ważne, autorka radzi aby stosować metodę małych kroczków oraz daje nam przyzwolenie na popełnienie błędów, ale ale sugeruje aby wyciągać z tych porażek wnioski i nie porzucać naszych marzeń o szczupłej sylwetce i starań przy każdej porażce. Tylko próbować i jeszcze raz próbować.

Polecam i zachęcam do lektury.

1.jeść mniej
2. więcej się ruszać
3. skomponować naszą dietę aby składała się z lekkich posiłków

Oraz hasło, które...

Skończyłam profesjonalny kurs dietetyczny, przeczytałam też rzecz jasna nie jedną książkę o odchudzaniu... NIGDZIE, ani na owym profesjonalnym kursie, ani w żadnej z przeczytanych przeze mnie książek nie poświecono tyle uwagi odchudzaniu w aspekcie psychologicznym (psychodietetyce). W tej książce krótko (przeczytałam w jeden dzień),ale bardzo konkretnie wyłożono wszystko, co o odchudzaniu z perspektywy psychologicznej powinien wiedzieć każdy borykający się z nadwagą, aby skutecznie się jej pozbyć!!! Myślę, że i paru dietetykom nieco więcej wiedzy psychologicznej by się przydało... Nie samą dietą żyje człowiek, a wręcz dieta to pokłosie tego, co w głowie. GORĄCO POLECAM!!! Brawo dla autorki!!!

• Psychodietetyka
  • Kupić brak w bibliotekach
  • Poradnik
  • Dietetyka ogólna
  • Zdrowie,żywienie
  • Do przeczytania wkrótce
  • Ebookpoint

Dodaj cytat z książki Inteligentne odchudzanie. Jak wytrzymać na każdej diecie