Potencjał rozwojowy wybranych gmin w Polsce

Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
biznes, finanse
LubimyCzytać

Potencjał rozwojowy w każdym wymiarze - gospodarki świata, kraju, regionu czy gminy, należy określać na podstawie analizy wielkich kapitałów będących równocześnie zasobami, czynnikami wytwórczymi, którymi powinna dysponować harmonijnie rozwijająca się gmina. Niniejsze opracowanie daje różne możliwości analizy. Dzięki prezentacji wskaźnikowej obejmuje wszystkie elementy kapitałów-zasobów, a więc zarówno poziom życia, jak i potencjalne możliwości rozwoju kompetencji, inwestycji, przedsiębiorczości, innowacji technologicznych, kapitału instytucjonalnego czy wartości kapitału ludzkiego. Osiągnięte dzięki niekonwencjonalnej metodyce rezultaty mogą też stać się podstawą do badań szczegółowych we wszystkich wskazanych obszarach, zapewniając ciągłość analizy.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras