Parki narodowe. Polska i świat

Wydawnictwo: Kluszczyński
LubimyCzytać

Naturą natury jest zdolność do tworzenia rozmaitych, nierzadko zachwycających form - roślin, zwierząt, krajobrazów. Najcenniejsze przyrodniczo miejsca Ziemi chronione są jako parki narodowe. Spore powierzchnie i przemyślane sposoby zachowania bądź odtworzenia ich naturalnych zasobów gwarantują przetrwanie szczególnie wartych uwagi ekosystemów dla dobra zarówno przyrody, jak i przyszłych pokoleń. Na świecie istnieje ponad 3000 parków narodowych, w Polsce powołano ich do tej pory 23. Jedne są bardziej spektakularne krajobrazowo, inne mniej, ale wszystkie odgrywają wyjątkową rolę w życiu naszej planety. W niezwykłą podróż do ich wnętrza zabiera książka pełna ciekawych informacji i wspaniałych fotografii.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!