Dylematy inwestowania. Rodzaje, efektywność, przykłady

Wydawnictwo: Poltext
biznes, finanse
LubimyCzytać

Temat umiejętnego inwestowania pieniędzy i pomnażania majątku nabrał w ostatnich latach w Polsce dużego znaczenia. Stało się tak z uwagi na rosnącą zamożność naszego społeczeństwa. Coraz więcej Polaków staje bowiem przed trudną decyzją, komu powierzyć zarządzanie pieniędzmi i w co je zainwestować. Aktualność tematu inwestowania wynika również z ciągłej zmienności uwarunkowań funkcjonowania światowego systemu finansowego i występujących w nim turbulencji.Książka ma na celu wyjaśnienie tych zawiłości i przybliżenie wybranych zagadnień dotyczących inwestowania. Charakteryzuje się ona różnorodnością tematów w dziedzinie inwestycji od omówienia metod używanych do oceny ich efektywności, po prezentację różnych rodzajów produktów inwestycyjnych. Każdy rozdział jest wsparty przykładami doskonale obrazującymi omawiane zagadnienia. Atutem książki jest aktualność poruszanych w niej problemów, zwłaszcza w obliczu dynamicznych zawirowań, które występują na rynkach finansowych.O AUTORCEDorota Podedworna-Tarnowska, doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Zarządzania Wartością w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie oraz kierownik Podyplomowych Studiów Doradztwa Finansowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Członek rady nadzorczej oraz Komitetu Audytu i Komitetu ds. Inwestycji w Banku BPH SA. W przeszłości konsultant w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz członek i wiceprzewodniczący rad nadzorczych w kilku instytucjach. Ukończyła wiele kursów i szkoleń w tym International Faculty Program w IESE Business School. Autorka wielu publikacji i referatów, m.in. książki Faktoring w Polsce. Szanse i zagrożenia rozwoju oraz współautorka książek: Zmienność rynków a wartość przedsiębiorstw, Finansowanie rozwoju przedsiębiorstwa oraz Wycena przedsiębiorstwa. Od teorii do praktyki.Książka stanowi cenne źródło wiedzy o konkretnych problemach dotyczących zarządzania kapitałem oraz inwestowania w różnych segmentach rynku finansowego. Grono jej potencjalnych czytelników jest szerokie. Obejmuje zarówno inwestorów, średnio i bardzo zamożnych klientów instytucji finansowych, jak i studentów kierunków ekonomicznych. Dużym atutem publikacji jest staranna redakcja i rezygnacja z przesadnego wykorzystania branżowego oraz pseudonaukowego żargonu. Dzięki temu lektura głównych partii książki, nawet tych bardziej złożonych w aspekcie teoretycznym, nie jest ani trudna, ani nużąca.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!