Ryzyko finansowe w środowisku globalnej gospodarki. Kulisy najbardziej spektakularnych afer finansowych ostatnich lat

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse
LubimyCzytać

W warunkach globalnej konkurencji nic nie jest już pewne w długim okresie, również pozycja przedsiębiorstwa czy indywidualnych osób. Jak nigdy przedtem, każdy musi odpowiadać na pytanie: jak przetrwać w środowisku, w którym stale istnieje zagrożenie, że dzisiaj, pojutrze lab za jakiś czas, ktoś inny będzie robił to samo co my, ale lepiej i taniej. Oczywiście nie chodzi tu o przetrwanie w rozumieniu „przeżycia”, lecz o pozostanie przynajmniej na tym poziomie, do którego przywykliśmy w warunkach naszych rosnących wymagań co do akceptowalnego poziomu życia. Wynika z tego, że mechanizm globalnej konkurencji dociera także do pojedynczych osób, którym dążenie do sprostania stale rosnącym wymaganiom stawianym przez pracodawcę, nierzadko przesłania możliwość pełnego życia i rozumienia zmieniającego się świata. Jest to główne źródło globalnej niepewności, związane z podejmowaniem decyzji wychodzących bezpośrednio lub pośrednio poza wymiar lokalny, a także nas, statystycznych mieszkańców ziemi występujących w roli inwestorów, finansistów, konsumentów, pracobiorców, pracodawców, biznesmenów, analityków finansowych, graczy giełdowych, polityków, osób zaangażowanych w działalność społeczną, itp.My także uczestniczymy w globalnej niepewności. Nie jesteśmy pewni, kto bierze odpowiedzialność za procesy, które, jak się wydaje, znajdują się poza zasięgiem człowieka. Nierzadko nie zauważamy części tej odpowiedzialności spoczywającej na nas, gdyż nie rozumiemy procesów, które zachodzą tak szybko, lub nie chcemy rozumieć, szukając bardziej usprawiedliwień aniżeli wyjaśnienia trudnych problemów.Książka adresowana jest do wszystkich, którzy chcą zrozumieć jak skutecznie zarządzać ryzykiem finansowym i ograniczać straty w coraz bardziej złożonym świecie finansów: osobistych, lokalnych, regionalnych i globalnych.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!