Nad krawędzią

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Alex Delaware (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Over the edge

Wina Jameya Cadmusa nie budzi wątpliwości. Chłopak uciekł ze szpitala psychiatrycznego, a wkrótce potem znaleziono go nad ciałem zamordowanego mężczyzny - kolejnej ofiary w serii brutalnych zabójstw w Los Angeles. Adwokat zamierza przekonać sąd o niepoczytalności swojego klienta i prosi doktora Delaware o opinię. Dla Aleksa sprawa nie jest jednak tak oczywista. Czy wskazówek należy szukać w psychodelicznych wizjach Jameya, starym pamiętniku, makabrycznym dziele sztuki? Czy potworne zbrodnie naprawdę są aktem szaleństwa, czy może ich plan zrodził się w zimnym, wyrachowanym umyśle...

źródło opisu: [Amber, 2007]

Paco | 2015-03-16
Przeczytana: 10 marca 2015

Moje pierwsze spotkanie z autorem lecz nie ostatnie.
Psychologia jest dość złożoną substancją, w której można zmieszać praktycznie wszystkie zachowania i postawy. Pole do popisu dla wytrawnego znawcy tematu jest więc ogromne. Umiejętne operowanie skalpelem wyobraźni i dozowanie kroplówką napięcia jest na tyle wciągające,że z pozoru błahe sprawy stają się ważnymi elementami układanki. Serwowana przez Kellermana mikstura staje się wonna dla nosa i wysublimowana w smaku. Na deser, oczywiście, wisienka na torcie.
Smacznego.

Paris | 2016-05-02

Bardzo dobra, fajnie się czytało, można oderwać się od rzeczywistości.

Przeczytana: 28 lutego 2013

Dobry thriller psychologiczny. Jak się okazuje nawet najbardziej inteligentni ludzie, mają nielekko w życiu. Problem pojawia się kiedy zbyt wysokie IQ przerasta społeczeństwo. Jeżeli do tego dodamy wielkie pieniądze, żądza ich posiadania przebije wszelkie zasady moralne. Zdrada, morderstwo - wszystko to nagle mieści się w granicach możliwości niejednego człowieka. Trzeba jednak pamiętać, że zabójstwo doskonałe nie istnieje, a prawda wcześniej czy później ukaże nam swoje oblicze. Czy jednak czas okaże się łaskawy dla młodego, niezwykle inteligentnego chłopca, wokół którego siatka intrygi coraz bardziej się zaciska? Czy tytułowa "krawędź" okaże się linią, która pochłonie jego życie, czy też pozwoli mu utrzymać się na jej powierzchni?
Polecam

Magdalena | 2011-07-21
Przeczytana: lipiec 2011

Bardzo dobra fabuła, ciekawa akcja. W starciu z tą pozycją, mój detektywistyczny nos skulił się jak piesek i schował do budy. Wręcz nieprawdopodobne zagmatwanie wszystkiego ze wszystkim i każdego z każdym... Przy ostatnich rozdziałach, oczy otwierały mi się ze zdumienia. Brawa dla autora za pomysł.
Jedynym minusem, jak dla mnie, były zbyt obszerne i drobiazgowe opisy willi, budynków, wnętrz pomieszczeń, czy krajobrazów. Trochę mnie to odpychało momentami. Niemniej, książkę oceniam na bdb.

Meszuge | 2014-02-18
Przeczytana: 23 czerwca 2008

Seria brutalnych zbrodni w środowisku homoseksualistów w Los Angeles. Potencjalny dziedzic całkiem sporej fortuny, nieprawdopodobnie inteligentny Jamey Cadmus ucieka ze szpitala psychiatrycznego, a następnie zostaje znaleziony nad zmasakrowanym i powieszonym ciałem człowieka, z którym w przeszłości łączyły go ponoć pewne, hmm… stosunki (właściwe słowo na właściwym miejscu).

Psycholog, Alex Delaware, zostaje zaangażowany przez adwokata rodziny Cadmus do pomocy, która ma polegać na przekonaniu sądu i przysięgłych, że Jamey jest niepoczytalny i jako taki nie odpowiada za swoje czyny.

Sytuacja komplikuje się w momencie, gdy psycholog zaczyna mieć wątpliwości co do jakiegokolwiek udziału Jameya w zbrodniach.

marzena | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Bardzo fajny thriller psychologiczny, ciekawa akcja i bohaterowie, a na samym końcu niemałe zaskoczenie. Choć to fakt książkę czytało mi się dość długo. Akcja toczy się wokół Jameya Cadmusa, który to uciekł z zakładu psychiatrycznego, a niedługo potem znaleziono go nad ciałem zamordowanego mężczyzny. Rodzina stara się wybronić go z tej sytuacji, ale czy im się to uda i czy ich intencje są naprawdę szczere?

Ola | 2013-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Moja pierwsza książka Kellermana. Momentami naprawdę przechodziły mnie ciarki. Opis więzienia, to, jak Jamey się zachowywał i to co mówił... przerażało mnie. Temat chorób psychicznych jest dla mnie bardzo ciekawy, podobało mi się szczegółowe wyjaśnienie "co, z czym, dlaczego i jaki daje efekt". Nie mogę napisać nic więcej, bo zdradzę tajemnice książki.
Bardzo dobry thriller psychologiczny, nazwałabym go też medycznym, ze względu na fachowe terminy z dziedziny psychiatrii. Polecam

betina360 | 2013-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2013, Kellerman
Przeczytana: 11 października 2013

To moje drugie spotkanie z Kellermanem i bardzo udane. Ksiazka jest bardzo dobra z duzym watkiem psychologicznym jak lubie i opisuje jak niektorzy ludzie w pogoni za pieniedzmi sa zdolni do wszystkiego a w szczegolnosci do zniszczenia zycia innym.Ksiazka warta przeczytania bo pokazuje jak okrutny jest swiat

NuitsDeYoung | 2012-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 lutego 2012

Po lekturze tej książki, mam ochotę sięgnąć po następne pozycje Jonathana Kellermana. Zagadka kryminalna, intrygujące postaci i mocno rozbudowany wątek psychologiczny tworzą interesującą całość.

mmazur | 2012-06-08
Przeczytana: 2012 rok

Trochę zawiodlam się na tej książce. Fabuła ok, ale przeszkadzają mi częste gęste terminy medyczne. Książkę czytało mi się ciężko jednak historię uważam za całkiem ciekawą.