Rośliny szybko rosnące. Gatunki i uprawa + Rośliny pnące. Gatunki i uprawa + Owoce jagodowe. Gatunki i uprawa (Komplet)

Wydawnictwo: RM
hobby
LubimyCzytać

Komplet "Mój ogród".Rośliny szybko rosnące. Gatunki i uprawa:Każdą pustą i nieciekawą działkę można zmienić w bujnie zieleniącą się i kwitnąca oazę. Wybierając właściwe rośliny, możemy w błyskawicznym tempie przekształcić żywopłoty w parawany chroniące nas przed hałasem, uprawiać rabaty cieszące oczy kolorowymi kwiatkami, a także rozkoszować się smacznymi owocami i dorodnymi warzywami z naszego ogrodu. W książce zawierającej piękne, kolorowe zdjęci znajduje się wiele niezbędnych informacji i porad na temat uprawy tych roślin. Rośliny pnące. Gatunki i uprawa:Rośliny pnące, silne, bujne, w nieokiełznany sposób wspinające się po każdej powierzchni, wprowadzą w nasz nieco stateczny ogród nutę figlarności. Sadząc różne gatunki pnączy, możemy zazielenić płoty, ogrodzenia, fasady domów i altan, murki i pergole, a także rynny i dachy. Te naturalne wijące się ozdoby wiosną urzekają zapachem kwiatów, a jesienią zachwycają feerią barw. Z książki dowiesz się, jak samodzielnie uprawiać rośliny pnące - w którym miejscu ogrodu je posadzić, jakie rusztowanie będzie dla nich najlepsze, jakie warunki należy zapewnić roślinie, by mogła prawidłowo się rozwijać. Opisano w niej różne gatunki pnączy m.in. róże, bluszcze, wiciokrzewy, powojniki, winorośle, jeżyny. Owoce jagodowe. Gatunki i uprawa:Owoce jagodowe charakteryzują się olbrzymią różnorodnością gatunków, smaków, kolorów i kształtów. Małe, różnobarwne owoce są nie tylko naturalnym produktem spożywczym, ale również swym wyglądem nadają ogrodowi charakter i kolor. Stanowią bardzo ważne element zdrowej diety naturalnej, gdyż zawierają wiele witamin, substancji mineralnych i bioaktywnych przy równoczesnej niewielkiej ilości kalorii i tłuszczu. W tej książce, ilustrowanej pięknymi, kolorowymi zdjęciami, przedstawiono najpopularniejsze owoce jagodowe oraz zawarto odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące ich uprawy: od opisu poszczególnych gatunków, ich doboru na różne stanowiska, metod sadzenia i uprawy, aż do sposobów odpowiedniego zastosowania ogrodu.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!