Oczami bezpieki. Szkice i materiały z dziejów aparatu bezpieczeństwa PRL

Wydawnictwo: Literackie Towarzystwo Wydawnicze
historia
LubimyCzytać

Książka "Oczami bezpieki" była swego czasu jedną z pierwszych prac poświęconych aktywności komunistycznych tajnych służb w różnych obszarach i okresach dziejów Polski Ludowej. Przez swą pionierskość i swego rodzaju syntetyczność stała się do pewnego stopnia pracą klasyczną. Szkice poświęcone m. in. Gromosławowi Czempińskiemu, Polonii amerykańskiej, Ruchowi Młodej Polski, zjazdowi krajowemu "Solidarności" czy kulisom walki komunistów z Kościołem katolickim nie straciły na swojej aktualności. Zostały one ponadto uzupełnione o nieznane dotąd dokumenty i unikatowe fotografie znanych postaci i wydarzeń historycznych.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!