Museums of Wrocław

Wydawnictwo: Via Nova
LubimyCzytać

Album w języku angielskimMuzea są modne. W nich przyglądamy się samym sobie. Artystyczne, historyczne, przyrodnicze czy techniczne, prezentują wszystkie obszary działalności człowieka – kulturę i naukę, jaką stworzyliśmy, odzwierciedlają także nasz stosunek do natury. Są miejscami edukacji, terapii sztuką i społecznej dysputy na najważniejsze tematy. Niegdyś elitarne, dziś kierują ofertę i zaproszenie do wszystkich, pamiętając także o dzieciach. Nauka dowiodła, że spreparowany w nich świat – specyficzna czasoprzestrzeń muzeów – stymuluje rozwój mózgu, którego ośrodki z niezwykłą intensywnością reagują zwłaszcza na dzieła sztuki będące źródłem przyjemności. W dobie kryzysu humanistyki muzea wciąż nas zaskakują nowymi działaniami o charakterze naukowym, artystycznym, psychologicznym i społecznym. Stawiają – nieznane światu komercji i produktów seryjnych – pytania wartościujące o sens i znaczenie, o piękno, dobro i prawdę. O to, skąd przychodzimy, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? Są skarbnicami wiedzy o naszej ziemskiej cywilizacji.Niniejsza publikacja prezentuje przegląd oferty kulturotwórczych instytucji we Wrocławiu. Jest ona zaproszeniem do fascynującej i pouczającej przygody, jaka czeka odwiedzających muzea. Książka powstała z myślą zarówno o mieszkańcach tego niezwykłego miasta, których wizytówką są zaprezentowane instytucje, jak i o gościach stolicy Dolnego Śląska, którzy zwykle pierwsze kroki kierują właśnie do muzeów, żeby poznać i zrozumieć genius loci – ducha miejsca, w jakim się znaleźli.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!