Most w Cividale

Wydawnictwo: Mamiko
literatura piękna
LubimyCzytać

Jarosław Różański- urodzony w 1949 roku we Wrocławiu, lekarz pediatra, społecznik, doktor nauk medycznych. Wybór drogi życiowej podyktowały rodzinne tradycje- jego dwaj przodkowie byli lekarzami w Powstaniu Listopadowym.W 1968 roku brał udział w strajku marcowym na wrocławskiej Akademii Medycznej, zakładał pierwszą „Solidarność” w Grodkowie będąc ordynatorem oddziału dziecięcego i noworodkowego tamtejszego szpitala.Od roku 1982 kierował podobnym oddziałem we Wrocławiu. Leczył dzieci w Polsce i w Afryce, w rezydencjach i melinach.Po czterdziestu latach służby lekarskiej i społecznej, nie czekając (jak sam mówi) na sklerozę, opisał fakty i wydarzenia, z którymi się zetknął, wplątując w nie często fikcyjne postacie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!