System nadzoru i bezpieczeństwa na rynku finansowym w Polsce

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse
LubimyCzytać

Odnotowane w latach 2008–2012 spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego w Polsce i na świecie wywołało naturalne zainteresowanie środowisk ekonomicznych oraz całej sfery gospodarczej problemami bezpieczeństwa, ryzyka i nadzoru finansowego. Co niezwykłe, zainteresowanie tymi bardzo ważnymi i zarazem trudnymi sprawami wykazuje również najmłodsze pokolenie analityków gospodarczych. Problem niestabilności gospodarki polskiej polega głównie na tym, że nie potrafimy odpowiednio wykorzystać tego, co już stworzyliśmy – a więc mocnych stron własnego układu instytucjonalnego. Wszakże gospodarka polska może mimo wszystko, co podkreślają autorzy rozprawy, pochwalić się rozbudowanym i spójnym systemem nadzoru oraz bezpieczeństwa finansowego. Publikacja ta spotka się z zainteresowaniem nie tylko świata akademickiego i sfer finansowych, ale przede wszystkim gospodarstw domowych, które – jak niejednokrotnie pokazuje praktyka – są najmniej sprawne w poruszaniu się w labiryncie instrumentów finansowych.Z recenzji prof. dr. hab. Leszka Klanka (Akademia Obrony Narodowej):Książka ta jest oryginalną, jedną z najlepiej udokumentowanych na polskim rynku wydawniczym pozycją poświęconą organizacji i funkcjonowaniu rynku finansowego oraz jego nadzorowi i kontroli. Ma ona charakter podręcznika akademickiego, który zawiera krótkie wprowadzenia teoretyczne do analizowanych zagadnień, a następnie bardzo różnorodne przykłady empiryczne ujęte w relatywnie długich okresach. Każdy rozdział tej książki wzbogacony został interesująco dobraną i aktualną bibliografią naukowców polskich i zagranicznych, którzy prowadzili badania w zakresie prezentowanej problematyki.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!