Elita narodu czy biurokratyczna kasta? Problematyka inteligencji na łamach prasy w Polsce od końca XIX stulecia do 1939 roku

LubimyCzytać

Do rąk czytelników trafia trzeci tom z serii "Wizerunek medialny grupy społecznej" zainaugurowanej w 2009 roku opracowaniem zbiorowym pod tytułem "Anachroniczna kasta czy nowocześni obywatele? Problematyka ziemiańska na łamach prasy w Polsce do końca XIX stulecia do 1939 roku". Kontynuację stanowiła książka zatytułowana "Egoistyczna klasa czy odpowiedzialni współobywatele? Problematyka chłopska na łamach prasy w Polsce od końca XIX stulecia do 1939 roku". Ukazała się w roku 2010 we współredakcji Profesora Włodzimierza Micha, który był inspiratorem i głównym wykonawcą serii. Celem obecnego tomu jest rekonstrukcja medialnego wizerunku inteligencji na ziemiach polskich w prasie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!