Krwawa rzeka

Cykl: John Pellam (tom 2)
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Bloody River Blues

To druga powieść, w której John Pellam wplątuje się w podejrzaną sprawę, będąc zwyczajnym filmowym dokumentalistą. te kryminalne historie napisane zostały jeszcze przed stworzeniem najsłynniejszej pary detektywów ale w niczym nie ustępują późniejszym bestsellerom Deavera. Niektórzy nawet twierdzą, że je przewyższają...

źródło opisu: Matras

Aneta Wiola | 2016-10-15
Przeczytana: 15 października 2016

Po "Panice" Deaver'a byłam mocno przekona do tego autora. Niestety jednak jestem rozczarowana tą lekturą. "Krwawa rzeka" to typowa strzelanka i nagonka za świadkiem koronnym. Nie jestem fanką tego typu powieści, dlatego przebrnięcie przez tą książkę było dla mnie męczarnią.

John Pellam po wyprawie do sklepu zostaje potrącony przez mężczyznę wysiadającego z ciemnego lincolna. Jak się później okazuje ów mężczyzna jest płatnym zabójcą, który ma sprzątnąć świadka koronnego. Wskutek niefortunnych zdarzeń zostaje postrzelony policjant, który wcześniej udzielił niewielkiej pomocy Pellam'owi. Rozpoczyna się nagonka na Johna ze strony policji i zleceniodawcy zabójstwa.

Powieść jest nudna i dosyć przewidywalna. W niektórych momentach Deaver naprawdę mnie zaskoczył, ale ogólnie historia prezentuje się słabo. Miałam dosyć gadania o kinie noir, Julii Roberts i tego typu bzdetach. Według mnie za dużo piep**enia, a za mało konkretów.

Milagrossa | 2011-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2011, Wypożyczone
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

Ciężko ocenić tą książkę. Z jednej strony styl pisania jak i pomysł na fabułę są dobre, ale z drugiej zdecydowanie zbyt mało dynamicznych wątków, niespodziewanych zwrotów akcji, z których przecież znany jest Deaver, przez co sama książka momentami strasznie się dłuży i przynudza.
Chciałoby się ocenić wyżej, ale niestety, jest to jak do tej pory najsłabsza z wszystkich przeczytanych przeze mnie książek tego autora.

Isadora | 2011-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2011

Koszmarnie nudna książka.Nie wiem,według kogo - zgodnie z opisem na okładce - przewyższa ona późniejsze bestsellery Deavera,ale ten ktoś był chyba pod wpływem gazu rozweselającego albo innej substancji poprawiającej nastrój,bo jeśli o mnie chodzi - tej książki po prostu nie da się przeczytać.Wieczorami przy niej usypiałam,czytając ją w ciągu dnia mało nie zanudziłam się na śmierć.Przeczytałam w życiu wiele kryminałów,ale ten jest najzwyczajniej w świecie niestrawny.
Nieciekawy jest główny bohater (dokumentalista John Pellam zatrudniony na planie zdjęciowym),nieciekawe jest otoczenie,w jakim się znalazł (podupadające amerykańskie miasteczko w stanie Missouri) ; nudne jest to,czym się zajmuje i ludzie,z którymi się zadaje.A najgorsze jest to,że cała intryga,która pewnie w zamierzeniu miała mieć charakter tragikomiczny (Pellam jest uznany za świadka zabójstwa znanego miejscowego gangstera,chociaż tak naprawdę nikogo nie widział,ale nie chcą w to uwierzyć ani gliniarze,ani podejrzany o...

Amadeusz Sobiesierski | 2015-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

Zaintrygowała mnie okładka ,notka na ostatniej stronie oraz nadzieja ze drugi tom będzie po prostu lepszy...
Kicha i padaka mówiąc podwórkowym slangiem ...
Ostatnio tak wynudziłem się w kościele na ogłoszeniach duszpasterskich...
Trylogia o Pellamie powinna zakończyć się już na pierwszym zbiorze zdań sklejonym pod szyldem ,,Płytkie Groby''...
Niewłaściwie miejsce...
Niewłaściwy człowiek ...
I najwyraźniej niewłaściwa książka...
Nie polecam

słoneczko | 2016-04-05
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Podobnie jak pierwsza książka z tego cyklu "Płytkie groby" nie zachwyciła mnie. Druga próba też nieudana.
Daleko im do cyklu Sachs i Rhyme np. "Puste krzesło, nie wspominając "Kolekcjonera kości".
Nie wiem czy warto czytać wcześniejsze książki autora, bo jak dotychczas żadna nie przypadła mi do gustu.
Akcja bez dynamiki, bohaterowie bez wyrazu, napięcie - brak.
Nawet jako miłośnik Deavera byłem zawiedziony.
Ogólnie taka sobie.

Dorota_1988 | 2011-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2011

Chyba najgorsza książka Deavera jaką czytałam. Trudno uwierzyć, że on to napisał.

SickSense | 2016-05-14
Przeczytana: 14 maja 2016

Niestety rozczarowałam się tą książką. Autor miał zdecydowanie dobry pomysł na fabułę, ale chyba w trakcie pisania coś poszło nie tak. Thriller nie należy do wciągających i trzymających w napięciu do samego końca. Wręcz przeciwnie - nuży czytelnika. Według mnie za mało jest głównego bohatera, a za dużo wątków pobocznych, które nic nie wnoszą ciekawego do powieści. Zakończenie może nie jest najgorsze, ale można było się takiego spodziewać. Liczę, że trzecia część z Pellamem w roli głównej zatrze niezbyt dobre wrażenie jakie na tę chwilę pozostawia po sobie ten cykl.

Krzysiek S | 2015-11-01
Przeczytana: 31 października 2015

Zawiodłem się książką Krwawa rzeka. Nudna i mało dynamiczna. W pewnym momencie nawet się pogubiłem kto jest kim i skąd się zabrał. Czytanie nużyło i ciągle czekałem na rozwinięcie akcji aż dobrnąłem do końca. Nic ta pozycja nie przypomina o pozostałych dziełach Jeffery Deavera. Raczej nie polecam bo uważam to za stratę czasu, są zdecydowanie lepsze książki tego autora bo jak ktoś zacznie od tej pozycji to się zniechęci do pozostałych tomów.

Natalia | 2011-12-20
Przeczytana: 03 listopada 2011

Książka ciekawa jednak nie porwała mnie tak jak "Konflikt..". Opisuje ona wyjaśnianie sprawy zabójstwa człowieka oraz postrzelenia policjanta, a podejrzanym staje się człowiek, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie.

Iza | 2015-03-17

Wymeczylam ta książkę, z każdą kolejna stroną mialam nadzieję, że się rozkreci i tak z ta nadzieją dobrnelam do końca, nuda i nic więcej.