Złotnictwo wileńskie. Ludzie i dzieła XV-XVIII wiek

Wydawnictwo: Neriton
historia
LubimyCzytać

Ośrodek wileński pozostawał w bezpośrednim związku z innymi ośrodkami złotniczymi Rzeczypospolitej Obojga Narodów, lecz wyróżniał się większą otwartością wobec różnowierców i stałą obecnością elementu wschodniego. Napływ Licznych rzemieślników z różnych miast europy oraz stałe kontakty z innymi miastami Wielkiego Księstwa Litewskiego to najważniejsze czynniki, które wpłynęły na utworzenie i rozwój w wiekach XV-XVIII silnego i odrębnego środowiska złotniczego w Wilnie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!