Polskie ugrupowania ugodowe w Wielkim Księstwie Poznańskim w latach 1894 - 1918

Wydawnictwo: Neriton
historia
LubimyCzytać

Problem działalności ugodowej w zaborze pruskim jest słabo znany w porównaniu z pozostałymi dwoma zaborami. Autor w swej pracy przedstawia program i skład społeczny polskich ugrupowań ugodowych oraz motywy zajęcia takiej postawy w ostatnim ćwierćwieczu rządów pruskich w Poznańskiem. Osobne miejsce zajmuje omówienie roli poznańskich ugodowców w okresie I wojny światowej w niemieckiej administracji i polityce, nie tylko w zaborze pruskim, ale i w okupowanym Królestwie Polskim.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!