Echo winy

Tłumaczenie: Marta Archman
Wydawnictwo: Sonia Draga
Das Echo der Schuld

Doskonały, mroczny i pełen napięcia thriller światowej sławy pisarki! W pobliżu skalistej wyspy Skye tonie jacht niemieckiego małżeństwa, Livii i Nathana Moore. Rozbitkowie uchodzą z życiem, ale tracą cały dobytek. Ocalałym z katastrofy oferują gościnę angielski bankier Frederic Quentin i jego żona Virginia, zabierając gości do małego miasteczka w Norfolk, na skraju którego mają...

Doskonały, mroczny i pełen napięcia thriller światowej sławy pisarki!
W pobliżu skalistej wyspy Skye tonie jacht niemieckiego małżeństwa, Livii i Nathana Moore. Rozbitkowie uchodzą z życiem, ale tracą cały dobytek. Ocalałym z katastrofy oferują gościnę angielski bankier Frederic Quentin i jego żona Virginia, zabierając gości do małego miasteczka w Norfolk, na skraju którego mają posiadłość.
Wraz z pojawieniem się tajemniczej pary cudzoziemców z miasteczka zaczynają nagle znikać małe dziewczynki, które policja odnajduje po czasie martwe i zgwałcone. Na mieszkańców pada strach. Ale do Virginii, matki kilkuletniej dziewczynki, wydaje się nie docierać groza sytuacji i niebezpieczeństwo czyhające na jej córeczkę. Całą jej uwagę pochłania Nathan, którym jest coraz to bardziej zafascynowana...
"Charlotte Link to mistrzyni zagadkowej intrygi. Pisze znakomicie, w tak bardzo brytyjskim klimacie, że niejeden angielski autor mógłby jej pozazdrościć."
Südwestrundfunk
"Echo winy", to nowy, pełen napięcia kryminał Charlotty Link, który nie bez powodu zajmuje od tygodni czołowe miejsca na wszystkich listach bestsellerów. Książka sprawia, że czytelnik myli dzień z nocą, zaczytany przejeżdża właściwy przystanek i podekscytowany pełną nieprzewidzianych zwrotów akcją obgryza paznokcie."
Wochenblatt

źródło opisu: Sonia Draga, 2016

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Paco | 2016-10-22
Na półkach: Przeczytane, Charlotte LINK
Przeczytana: 22 października 2016

Głęboko wciągając powietrze wyodrębniłem w nim tlen.
To dobry znak.
To znak, że czytanie sprawia przyjemność.
Wystarczyło kilka rzuconych wątków. Intrygujących wątków. Na pozór chaotycznie ukazanych. I zagadka zwiastowała swoje nadejście. A potem ? Potem moje czułe radary zlokalizowały sprzeczność. Pomiędzy gatunkowym ciężarem obrazowanej materii a swobodnym do niej podejściem zainteresowanych postaci. Zbyt swobodnym.
No i standard u Link. Co kilka stron wymiotujące kobiety. Notoryczna deprecha. I galaktyczne migreny. Pani Autorka umysłem otwartym włada. Koncepcje na książki posiada. Cóż z tego, gdy jej twórczość ,cechuje całkowity brak empatii. Ma kobieta zaburzony system wartości. Głęboko analizuje i roztrząsa miłostki pospolite, stwarzając wrażenie, że to życiowe clou, a zło piekielne które tematem wiodącym, na margines odsuwa. Bagatelizuje. Niekończące się zdrady w małżeństwach, parach, rodzinnych stadłach, są na porządku dziennym. Pożycie kuzynostwa również. Rodzina ? Dzieci...

Roman Dłużniewski | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

To trzynasta pozycja pani Link, którą posiadam. I, co najważniejsze, żadna z przeczytanych powieści mnie nie rozczarowała.
To nie są stricte kryminały. To świetnie skonstruowane powieści psychologiczne z kryminalnym wątkiem w tle.
Tak było i tym razem.
W trakcie lektury wielokrotnie zastanawiałem się, czy ktoś normalny (czyli facet) jest w stanie ogarnąć co też dzieje się w umysłach kobiet.
Ja jakoś nigdy nie potrafiłem tego zrozumieć.
Naiwność, żeby nie powiedzieć głupota Virginii obezwładnia. Cały dramat Quentinów to wypadkowa jej chorego działania. To nie jest nastolatka, tylko dorosła kobita, żona i matka. Nie jest jasne, czy pożyczyła na końcu temu nierobowi pieniądze, ale nie zdziwiłbym się, gdyby tak się stało.

Morderstwa dzieci przerażały. Że też takie potwory chodzą na naszej ziemi.

Tym czytelnikom, którzy już "kupili" sposób pisania Charlotte książki reklamować nie muszę.
Pozostałym proponuję sięgnięcie po "Echo winy".

Charlotte Link znana jest z produkowania thrillerów z dużą dawką obyczajówki. Podobnie jest i tym razem, bo oprócz ohydnych morderstw małych dziewczynek, autorka zaaplikuje nam sporą dawkę zagmatwanych relacji międzyludzkich i upchniętych głęboko w pamięci problemów, o których chciałoby się zapomnieć na zawsze. Niestety, mimo iż lubię takie klimaty, coś tym razem nie chwyciło i "Echo winy" jest raczej rozczarowaniem.

Największą wadą tej książki jest dla mnie główna bohaterka, Virginia, która strasznie mnie denerwowała. Początkowo wydawało się, że będzie to kolejna płaczliwa mimoza, ale jak się zaskakująco okazało Virginia do gatunku kruchych kobietek nie należy. Mimo to nie potrafiłam wykrzesać w sobie żadnych pozytywnych uczuć do jej osoby, a kolejne jej tajemnice wychodzące na światło dzienne tylko mnie utwierdzały w niechęci. A jak już się znielubi jakąś postać to trudno przejmować się jej problemami na serio, a szkoda, bo im więcej emocji wzbudza taka książka tym lepiej się...

Aneta Wiola | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017

Czy można zrezygnować ze szczęścia rodziny dla egoistycznych powódek?
Czy można oczarować się kimś kogo się nie zna?
Czy można żyć z wyrzutami sumienia?

Virginia i Fryderyk Quentin prowadzą spokojne życie, wychowując siedmioletnią córeczkę Kim. Wszystko się rozpada, kiedy Virginia proponuje pomoc niemieckiemu małżeństwu Moor. Moorowie stracili cały dobytek życia kiedy to ich jacht zatonął. Virginia coraz bardziej zbliża się do nieznajomego i nie dostrzega czyhającego niebezpieczeństwa na Kim. W tym samym czasie w okolicach Norfolk giną małe dziewczynki. Sprawcą jest pedofil, który porzuca zamordowane i zgwałcone ofiary w opuszczone miejsca. Policja jest bezradna nie ma żadnych śladów, ani świadków. Zboczeniec jest sprytny.

Charlotte Link stworzyła obraz sielanki, który przez egocentryzm i wyrachowanie bohaterki, zmieniła swoje życie w dramat.
Virgina Quentin to najbardziej samolubny charakter, z jakim zdążyłam się zetknąć. Wiecznie użalająca się paniusia, która żyła we własnym...

Shimik | 2015-05-04

Coś mi się wydaje że nie zostanę fanem tej autorki:) Przeczytałem już kilka książek z jej twórczości i najbardziej podobał mi się "Dom Sióstr" a pozostałe no cóż mogę powiedzieć iż się z nimi męczyłem a nie o to chodzi:) Książki mają sprawiać frajdę:)

BagatElka | 2014-01-26
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane

Potrzebowałam odmiany po romansowo-obyczajowych opowieściach.
Książka pani Link zapewniła mi dreszcz niepokoju i głód - dosłownie nie miałam nawet czasu na sen i jedzenie.
Chciałam jak najszybciej przeczytać kolejną stronę,zdanie i wers a z drugiej strony czułam żal,że coraz bliżej do końca.
Gdyby nie stos przyniesiony z biblioteki zaczęłabym kolejną historię napisaną przez Charlotte Link.

Ania | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

Moja pierwsza powieść Charlottre Link,którą miałam okazję przeczytać.Jest to pełen napięcia kryminał,który zawiera dużo niespodziewanych zwrotów akcji.
Książka podobała mi się,czytałam ją z zapartym tchem wyczekując rozwiązania sprawy z porywaczem.Polecam!

Beata | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Niestety tylko dobra. Nie polubiłam głównej bohaterki, tak niekonsekwentnej, egoistycznej postaci dawno nie poznałam, pozbawionej szacunku i miłości dla kogokolwiek, nawet dla swoich bliskich. Natomiast znakomicie autorka przedstawiła sposób działania pedofilów.

Hana | 2014-05-20
Na półkach: Przeczytane, Link Charlotte
Przeczytana: 20 maja 2014

Kolejni samotni,pogubieni ludzie.Dobre portrety psychologiczne Nathana,Virginii,Livii i uwodzonych dziewczynek.Dobrze opisane manipulacje drugim człowiekiem.Jak łatwo sterować ludźmi jak się wie czego komu brakuje.Wystarczy tylko dać mu to albo tylko obiecać.....

gwiazdka | 2014-09-25
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 25 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jedna z tych książek, po której mam mieszane uczucia. Przede wszystkim bardzo opornie brnęłam przez pierwszą połowę, ciągle odkładałam, maiłam opory przed kolejnymi stronami, chwilami byłam zła na autorkę. Wszystkiemu, jak się okazało, winna była Wirginia, jedna z głównych bohaterek, nie polubiłam kobiety do końca, denerwowała, wzbudzała antypatię, do tego wychwytywałam, że w konstruowaniu jej postaci Link była dziwnie niekonsekwentna: kobieta bojąca się ludzi, wpadająca w panikę, bo ktoś zaprosił ją na herbatę, a za chwilę przyjmująca pod swój dach zupełnie obcego mężczyznę, zmieniająca skórę po dwóch stronach bez powodu i uzasadnienia… Musi pani, Charlotte, popracować nad swoimi bohaterami, bo czytelnik tego nie kupi. no i ta historia Michaela, taka trochę przyłatana, w dodatku niedokładnie i w złym miejscu.

Za to druga połowa powieści to już było z górki, akcja zmieniła kierunek, zakończenie zaś mnie osobiście zaskoczyło, akurat tego pana nie przyszło mi do głowy podejrzewać....