W królestwie Kraka

8374320311
komiksy
LubimyCzytać

Komiks przedstawiający historię Kraka.Przedstawiona tu obrazowa postać legendy stara się być wierna oryginałowi, czyli najstarszej wersji jaką znamy. Za materiał źródłowy posłużyły autorowi dwa wydawnictwa: Mistrz Wincenty, Kronika polska, oraz Historya Bolesława III, króla polskiego, przez Polaka Bezimiennego rymem łacińskim napisana około roku 1115.Jedynym większym odstępstwem jest wprowadzenie do opowieści wątku małego jeszcze Lestka, łączącego swoją osobą tradycję krakowską z tradycją gnieźnieńską.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!