Z dziejów Polaków na Litwie. Wspomnienia 1871-1939

LubimyCzytać

"Historia rodu Romerów jest świetną ilustracją dziejów północno-wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów - państwa wielokulturowego, wielojęzykowego i wieloreligijnego. [...] Eugeniusz Romer, właściciel ziemski, prowadził działalność mającą na celu osłabienie wszelkich antypolskich zabiegów ze strony odrodzonego, narodowego państwa litewskiego w latach 20. i 30. ubiegłego wieku. [...]. Mam nadzieję, że poniższa publikacja przybliży nie tylko życie i losy Eugeniusza Romera, ale też trudne polskie losy z odchodzących powoli w mrok zapomnienia dawnych ziem kresowych Rzeczypospolitej".z Przedmowy Piotra Komorowskiego

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!