Jak dobrze być sobą. Skuteczny plan budowania poczucia własnej wartości

poradniki
LubimyCzytać

Ze wszystkich ocen, jakich dokonujemy w życiu, żadna nie jest ważniejsza od tego, jak oceniamy siebie. Poczucie własnej wartości to znacznie więcej niż wrodzona pewność siebie. To samoakceptacja, zaufanie we własne możliwości i umiejętności, wiara w swoje prawo do szczęścia, przekonanie, że jest się wartościowym człowiekiem i szacunek do samego siebie. Zdrowe poczucie własnej wartości umożliwia nam wykorzystanie potencjału, jaki w nas tkwi. Przede wszystkim jednak ma ogromne znaczenie dla kluczowych wyborów i decyzji, które kształtują nasze życie. Dzięki książce zrozumiesz: - czym jest pozytywne poczucie własnej wartości, - od czego tak naprawdę zależy i jak je wzmocnić, - dlaczego ma tak decydujące znaczenie dla naszego życia.Po przeczytaniu książki nabierzesz większej pewności siebie, nauczysz się asertywności i odporności na stres, i niepowodzenia, przestaniesz przejmować się krytyką i tym, co myślą o tobie inni. ,,Jak dobrze być sobą" będzie twoją inwestycją w siebie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Wiki | 2019-09-24
Przeczytana: 24 września 2019

Moim zdaniem książka warta uwagi i swojej ceny :) Autor jest naprawdę kompetentną osobą. Pomógł mi dostrzec i zrozumieć kilka ważnych aspektów życiowych. Już wiem jak budować lepiej swoją pewność siebie i poczucie własnej wartości oraz co się wtedy z nami dzieje i co się na to wszystko składa - tak w dużym skrócie. Książka nieduża, lekka, około 100 stron, miło się czytało i zastanawiało... tak, czasami daje do myślenia. W tej książce jest naprawdę mnóstwo ważnych i pięknych zdań. Niekiedy niby oczywistych, ale przez ludzi zapomnianych. Odkryłam też trochę nowego ;) Wyłowiłam najlepsze cytaty i na pewno zamieszczę je u siebie na blogu. Nie spodziewałam się po tej książce takiego efektu końcowego. Pozytywnie mnie zaskoczyła. Faktem jest jednak, że nie jest to pozycja górnych lotów. Bardzo duży plus za literaturę polecaną aby wgłębić się w temat i go rozwinąć. Każda propozycja podana z tytułem (nawet tłumaczonym) oraz krótkim opisem co w tej książce można znaleźć. Książkę polecam...

JustynaMck | 2019-06-06
Przeczytana: 2015 rok

Dużo w niej oczywistych oczywistości. Nie jest to pozycja jakiś górnych lotów. Przeczytana, coś pewnie w głowie i w sercu z niej zostało.

Turysta | 2017-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2017

Po przeczytaniu tej krótkiej książeczki,mogę napisać ,że takiej treści się
spodziewałem.I może dlatego wydała mi się pomocna i przystępna.
Czym jest "własna wartość",na czym się opiera?Autentyczność,wiara w siebie,
świadome życie,odpowiedzialność....czyli to co jest oczywiste,o czym słyszymy
przez całe życie a o czym jakby zapominamy.Treścią tej książki jest właśnie to.CZŁOWIECZEŃSTWO.
"Poczucie własnej wartości jest tak naprawdę naszą opinią na temat własnej osoby"

Łukasz | 2016-07-29
Na półkach: Przeczytane, Polecam, 2016
Przeczytana: 29 lipca 2016

Bardzo krótko o poczuciu własnej wartości. Polecam, czyta się szybko. Znalazłem w niej kilka ciekawych spostrzeżeń. Wydaje mi się, że temat jest o wiele głębszy niż ten 100 stron, więc można śmiało uznać tę książkę za wstęp.