Syndrom Kopernika

Tłumaczenie: Lilla Teodorowska
Wydawnictwo: Videograf II

Głośny thriller polityczny napisany przez znanego francuskiego pisarza, autora serii fantasy „La Moira”, założyciela i redaktora naczelnego pisma dla fanów fantastyki. Bohaterem powieści jest 36-letni Vigo Ravel, który choruje na schizofrenię. Tak przynajmniej brzmi oficjalna diagnoza. Od dawna cierpi na halucynacje i słyszy głosy. Nauczył się jednak nie zwracać na nie uwagi. Jednak tym...

Bohaterem powieści jest 36-letni Vigo Ravel, który choruje na schizofrenię. Tak przynajmniej brzmi oficjalna diagnoza. Od dawna cierpi na halucynacje i słyszy głosy. Nauczył się jednak nie zwracać na nie uwagi. Jednak tym razem, gdy stoi przed drzwiami gabinetu swego psychiatry, szepty nasilają się: „Wszystko wyleci w powietrze!” Vigo ucieka na zewnątrz, a chwilę potem gigantyczna eksplozja niszczy budynek. Początkowo odbiera to jako wytwór swojej chorej psychiki, jednak gdy media donoszą o ataku i setkach zabitych, nasuwają mu się wątpliwości. Czy przypadkiem nie wmówił sobie tego wszystkiego Razem z policjantką Agnes i grupą hackerów wpada na ślad niesamowitego spisku, który sięga do najwyższych kręgów władzy i struktur wojskowych. Jego celem jest totalna kontrola nad świadomością ludzi.

Karolina | 2016-06-07
Przeczytana: luty 2016

Na początku czytania pomyślałam że przez to że główny bohater ma problem z głową , książka może potoczyć się na milion sposobów. Może wydarzyć się wszystko a na koniec i tak okaże się że to tylko wymysł bohatera... Podobała mi się ze względu na to że jeszcze nie natrafiłam na książkę o podobnej tematyce i była dla mnie taka... świeża :)

Paweł Kapuśniak | 2016-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Książka może nie jest jakaś naprawdę dobra, ale czytałem ją z wielkim zaciekawieniem i nie było momentu gdzie bym się zawiódł.

Podobały mi się zapiski z Notatnika, które wydaję mi się czasami były felietonami.

atenats | 2011-09-10
Przeczytana: 2010 rok

Wszyscy, którzy chcecie przeczytać tę książkę!

Jeśli chcecie ją czytać to nienastawiajcie się na arcydzieło, po prostu czytajcie. Wtedy odnajdziecie w niej wieeelkie plusy.

Polecam!

mkasxd | 2012-07-22
Przeczytana: 20 lipca 2012

jezeli ktoś lubi teorie spiskowe i zdumiewajace zwroty akcji - niech czyta czym prędzej ! :)

abinia | 2012-02-08

Jak dla mnie rewelacja!:)

Patrycja | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016