Kiedy Salazar Spał

Wydawnictwo: Świat Książki

Miłość, seks i szpiegowanie. W pięknej i niebezpiecznej Lizbonie czasów II wojny światowej stolicy neutralnej Portugalii rządzonej przez dyktatora Salazara każdy mógł okazać się kimś innym. W tej mekce uchodźców i cwaniaków Jack Gil, pół Anglik, pół Portugalczyk, zostaje wciągnięty w szpiegowanie na rzecz aliantów. Nie może jednak oprzeć się pięknym kobietom, a te bywają równie zagadkowe, jak jego praca... Kogo ochrania Mary, żona angielskiego pułkownikaa Kim naprawdę jest Alice, luksusowa kobieta wielu mężczyzna Czego chce złotowłosa Niemka Anikaa Nostalgiczna opowieść o honorze i wielkich uczuciach, przywodząca na myśl słynną Casablancę, którą pewnego wojennego dnia bohaterowie oglądają w kinie...

Marifiori | 2014-09-04

Osoby szukające opisów pięknej choć znękanej wojną Portugalii i trzymającej w napięciu fabuły traktującej o szpiegach bardzo się zawiodą. Te wszystkie okoliczności są tylko pretekstem do chwalenia się kolejnymi podbojami sercowymi przez głównego bohatera i serwowania czytelnikowi mniej lub bardziej gorących opisów scen łóżkowych. Główny bohater zaś jest działającym nam na nerwy typkiem, któremu gdy tylko kiwnie palcem kobiety wskakują do łóżka. A on wszystkie je tak bardzo kocha...

Agnieszka | 2012-07-06

Zakończenie mnie bardzo zaskoczyło. Nie myślałam, że narrator zwiąże się własnie z tą osobą. Książka tak średnio mi się podobała. Denerwowało mnie to, że autor wciąż mówił, że kocha te wszystkie kobiety z którymi się związał. Ja uważam, że kochać wszystkich to znaczy nie kochać nikogo.Chodzi mi tutaj o miłość mieędzy kobietą i mężczyzną. Tak naprawdę można tylko jedną osobę.
Opis ekscesów miłosnych narratora zniesmaczył mnie tak jak w przypadku "Scyzoryka".

KasiaT | 2016-10-04

Powieść napisana jest w dość specyficzny sposób, ponieważ co chwila dialogi przerywane są opisami. Przyznam, że bardzo ciężko czytało mi się tę książkę, szczególnie na początku. Potem było lepiej.
Historia wciąga powoli. Wątki erotyczne są, ale ich opis jest dość skąpy, nie razi. W sumie erotyczne podejście do życia głównego bohatera jest sednem tej opowieści.
Książkę polecam, jak już się opanuje styl pisania Autora można przy niej miło spędzić czas, jednak nie liczmy na fajerwerki.

StrawberryCow | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

Na początku nie mogłam przez tą książkę przebrnąć. Dopiero od historii z Alice mnie wciągnęła. Czasem nudziły mnie polityczne opisy i akcje z kobietami przypominały serial "Californication", gdzie główny bohater pierdnięciem potrafi zachęcić kobietę do seksu. Mimo to stwierdzam, że książka nie jest taka zła a nawet momentami wciąga.

Aria | 2016-11-29
lalluvia | 2016-10-09