Przez okno czasu

poezja
LubimyCzytać

Autor zapowiada czy wręcz zaprasza metaforycznym tytułem swego tomiku, by wejrzeć w jego poetycką przestrzeń Przez okno czasu. A ponieważ czas to najważniejsza z wszystkich kategorii naszej człowieczej egzystencji, wiec takiego wskazania nie można ani przemilczeć, ani tym bardziej zlekceważyć...(...).Tutaj poetyckiego słowa broni sacrum przytaczanych w tych wierszach cytacji, pozbawionych kłamstwa i fałszu, jak choćby tych z Ewangelii św. Jana, na które Walkusz najczęściej się powołuje (...). Jeżeli takie słowo broni tej poezji, to jakże nie wysłuchać poety i nad jego myślą się nie zastanowić!(Z posłowia prof. dr. hab. Tadeusza Linknera)

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!