Dziady, historia, romantyzm

Seria: Wiek XIX
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Mickiewicz, romantyzm, Dziady

Zbiór szkiców poświęconych III części Dziadów Adama Mickiewicza, czytanych przez pryzmat historii i kultury polskiej XIX stulecia, naznaczonych piętnem zniewolenia – zaborów, nieudanych powstań, represji i emigracji. Wbrew pozorom autor nie skupia się wyłącznie na problematyce martyrologicznej ani nie odmalowuje czarnego krajobrazu epoki, ale bada rozmaite aspekty życia codziennego, literackiego czy politycznego, które znajdują odbicie w strofach Mickiewiczowskiego arcydramatu.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl

Jakub Lew | 2010-05-24

Bardzo przydatna w tworzeniu różnorakich prezentacji, ale nie da się tego czytać na leżaku przed domem.

jusola | 2013-04-25
Na półkach: Przeczytane, W domu, 2013