Raspberry Pi. Niesamowite projekty. Szalony geniusz

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Prawdziwy komputer wielkości karty kredytowej? Tak, to możliwe! Raspberry Pi to mały komputer o ogromnym potencjale, w dodatku naprawdę tani. Mało kto wie, że został on zaprojektowany z myślą o nauce programowania dla dzieci. Obecnie Pi sprawdza się w roli serwera WWW, odtwarzacza filmów lub sterownika automatyki. Masz pomysł na własny projekt i szukasz interesujących przykładowych projektów? Trafiłeś na doskonałą książkę poświęconą tej niezwykłej platformie!W trakcie lektury poznasz budowę Pi, przygotujesz go do pracy i pierwszego uruchomienia. To dopiero wstęp do niesamowitej przygody! W kolejnych rozdziałach zbudujesz migacz LED, odtwarzacz MP3, sterownik aparatu fotograficznego oraz system GPS. Ponadto przy niedużym nakładzie pracy będziesz mógł opracować system automatyki domowej, stację meteorologiczną oraz system zabezpieczeń domu. Książka ta jest bogatym źródłem praktycznych projektów, które zapewnią Ci godziny świetnej zabawy!Sięgnij po tę książkę i: * poznaj budowę oraz uruchom platformę Raspberry Pi * zbuduj system automatyki domowej * opracuj własną stację meteorologiczną * przygotuj własny serwer czasu rzeczywistego (RTC) * świetnie się baw przez długie godziny!Fascynujące projekty dla platformy Pi! * Migacz LED * Odtwarzacz MP3 * Sterownik aparatu fotograficznego * Lokalizator GPS * Sejsmograf * System automatyki domowej * Domowy system bezpieczeństwa * Czytnik NFC/RFID * Stacja meteorologiczna * Sterownik logiczny * Samobieżny pojazd * Wykrywacz promieniowania * Zegar czasu rzeczywistego i serwer NTP.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!