Wielkie Bitwy o Światową Gospodarkę

historia
LubimyCzytać

O książce:Energetyka, telekomunikacja, przemysł ciężki, transport – kto powinien podejmować decyzje i odpowiadać za efektywność tych i innych branż kluczowych dla gospodarki państwa? Daniel Yergin i Joseph A. Stanislaw uważają, że ideologiczna wojna o to, jak definiować wolny rynek i ile wolności dopuścić dla sprawnego funkcjonowania państwa (oraz globalnego ładu), to oś najciekawszych wydarzeń w dziejach współczesnego świata. Główna bitwa toczy się o władzę nad kilkoma dziedzinami przemysłu, które już Włodzimierz Lenin nazywał kluczowymi sektorami gospodarki. Kto i jak powinien je kontrolować? W wielu miejscach globu ta kwestia pozostaje nierozstrzygnięta do dziś.Rekomendacje:Historia vitae magistra est – mówi Cyceron, a doświadczenie to potwierdza. Historia gospodarcza wciąż dopiero odkrywa przed nami mechanizmy, które kształtują życie nas wszystkich. W Polsce wciąż za mało doceniana i praktykowana, może nam pomóc lepiej wyznaczyć kurs na przyszłość. Yergin i Stanislaw dają nam do tego przyczynek i szerszy kontekst, także w odniesieniu do Europy i wyzwań stojących przed Unią Europejską. Wielkie bitwy o światową gospodarkę to obowiązkowa pozycja dla ekonomistów i historyków, dla zwolenników silnego państwa i obrońców wolnego rynku.Jerzy Buzek przewodniczący Parlamentu Europejskiego (2009–2012)prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej (1997–2001)Największy kryzys finansowy od ponad 80 lat sprawia, że jedno z ulubionych określeń Daniela Yergina legitimacy nabiera w świecie nowego znaczenia. My nazywamy to wiarygodnością władzy w gospodarce.Jan Krzysztof Bieleckiprzewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrówprezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej (1991)O serii:BIZNES HORYZONTY. Seria prezentująca światowej klasy biznesową literaturę faktu, która profesjonalnie, porywająco i ciekawie opisuje mechanizmy rządzące gospodarką.Patronami medialnymi książki są: Newsweek Historia, Wyborcza.biz oraz TOK FMSponsorem wydania jest: PKN ORLEN

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!