Książka o siedmiu sakramentach. Poradnik praktyczny i duchowy

9788321119472
religia
LubimyCzytać

Oto - w jednym tomie! - niezwykłe kompendium wiedzy o sakramentach Kościoła, a zarazem - w najszerszym tego słowa znaczeniu - przewodnik dla wiernych świeckich i kapłanów. Znalazły się tu nie tylko opisy obrzędów i związana z nimi teologia, ale także uwagi praktyczne, a nawet anegdoty. Obok użytecznych porad (np. jak załatwiać sprawy w kancelarii parafialnej) jest tu niezbędna teoria (odpowiedź na podstawowe pytania oraz przepisy prawa kościelnego podane w zwięzłej formie) i odniesienia do życia duchowego, a nawet eschatologii. Książka jest rezultatem przeszło trzydziestoletnich studiów nad Biblią i liturgią, owocem pracy duszpasterskiej w różnych środowiskach, z młodzieżą, wśród ludzi w podeszłym wieku i chorych oraz niewierzących i poszukujących.Ks. Jan Kuźniar, wyświęcony w 1978 roku, pracuje w Warszawie. Jest autorem m.in.: Dał nam znak życia - w poszukiwaniu głębszego uczestnictwa we Mszy Świętej (1997); Książka o mistyce Eucharystii (2004); Książka o duszy. Podstawowe prawdy dotyczące życia wewnętrznego i niektóre zasady, które nim rządzą (2004); Przewodnik po codziennych biblijnych czytaniach Mszy Świętej (2006); Trzy drogi życia duchowego odczytane w Biblii (2010); Droga krzyżowa na nowo odczytana (2010); Boże perpetuum mobile, czyli sekret prawdziwego szczęścia (2010); Między niebem a konfesjonałem. Poradnik nie tylko dla tych, którzy boją się spowiedzi (2012); Anatomia Drzewa Życia. Poradnik życia duchowego (2013).

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!