Hermann Krone i inni. Wrocław na fotografii 1840-1900

Wydawnictwo: Via Nova
LubimyCzytać

Album prezentuje wybór najstarszych fotografii Wrocławia zachowanych w kolekcjach wrocławskich i niemieckich, często nigdy niepublikowanych. Hermann Krone, jeden z ojców fotografii niemieckiej, pochodził z Wrocławia, jego ojciec miał tu zakład litograficzny. I choć Krone spędził we Wrocławiu tylko dzieciństwo i wczesną młodość, pierwsze kroki jako fotograf tu wykonał, również najstarsze zachowane zdjęcia naszego miasta są jego autorstwa. Zygmunt Wielowiejski, autor książki, kolekcjoner i znawca dziewiętnastowiecznej fotografii, we wstępie pisze szeroko o narodzinach fotografii we Wrocławiu.Publikacja ukazała się dzięki wsparciu miasta Wrocław.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!