Programowanie układów AVR dla praktyków. Wykorzystaj potencjał układów AVR!

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Programowanie układów AVR dla pasjonatów! * Reaguj natychmiastowo na tyle zewnętrznych zdarzeń, ile układ AVR ma pinów. * Zbuduj niedrogi wykrywacz kroków. * Zaprojektuj elektronikę sterującą silnikami prądu stałego i silnikami krokowymi oraz innymi elementami o dużym poborze prądu. * Przygotuj gadający woltomierz, w którym próbki dźwięku zapisane są w nieulotnej pamięci mikrokontrolera. * Wykorzystaj protokoły SPI i I2C.Współczesny świat elektroniki jest podbijany przez układ Arduino. Przemawia za nim wygoda oraz proste tworzenie całkiem zaawansowanych projektów. Jeżeli jednak wymagasz najwyższej wydajności, reakcji na zdarzenia w czasie rzeczywistym lub wielozadaniowości, warto, żebyś wykonał kolejny krok i poznał układy AVR firmy Atmel. Brzmi zachęcająco?Doskonale! W Twoje ręce oddajemy książkę, która pozwoli Ci poznać pasjonujący świat tych układów. W kolejnych rozdziałach nauczysz się wykorzystywać ich potencjał do pisania swoich własnych programów w języku C oraz komunikowania się ze światem zewnętrznym. Ponadto dowiesz się, jak korzystać z komunikacji szeregowej, wejść cyfrowych oraz przerwań sprzętowych. Na sam koniec, w części poświęconej zaawansowanym zagadnieniom, zobaczysz, jak używać przełączników i protokołu I2C oraz sterować silnikami. Książka ta przyda się wszystkim pasjonatom elektroniki, którzy pragną odkryć potencjał układów AVR.Dzięki tej książce: * skompletujesz potrzebne narzędzia * nauczysz się programować układy AVR * wykorzystasz Arduino do programowania AVR * zastosujesz przerwania sprzętowe * użyjesz układu AVR w zaawansowanych projektachWykorzystaj potencjał układów AVR!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras