Medycyna niekonwencjonalna

Wydawnictwo: Astrum
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Medycyna niekonwencjonalna, zwana też medycyną naturalną, ma wiele znaczeń. Część metod leczenia zaliczanych do medycyny niekonwencjonalnej ma swoje źródło w wielowiekowej tradycji ( akupunktura, medycyna ludowa), a inne powstały stosunkowo niedawno ( homeopatia i bioenergoterapia).Daniel Nowotczyński w swojej książce skupia się na metodach uznanych i szanowanych nawet przez sceptycznie podchodzących do tematu leczenia metodami niekonwencjonalnymi lekarzy. Ze swadą wprowadza nas w świat dietoterapii, ziołolecznictwa, akupunktury, akupresury. Wiele miejsca poświęca apitoterapii i zdrowemu, ekologicznemu odżywianiu.Autor przekonuje, że możliwe jest postawienie sobie właściwej diagnozy oraz wyleczenie metodami tradycyjnymi zdiagnozowanego schorzenia, w tym bólów stawów, mięśni, przeziębień. Jednak w żadnym wypadku nie namawia nikogo, by rezygnował z wizyty u lekarza. Wierzy w leczenie holistyczne - połączenie medycyny tradycyjnej z fachową wiedzą i leczeniem medycznym.Autor uważa, że w organizmie ludzkim występują określone energie i o schorzeniu możemy dowiedzieć się poprzez dysfunkcje energetyczne chorych organów. Objawia się to bólem chorego organu lub niewłaściwą jego pracą. Medycyna konwencjonalna nie bierze tego pod uwagę, eliminuje tylko skutki zapominając o przyczynach dolegliwości. Natomiast niekonwencjonalne metody leczenia w sposób bardzo efektywny eliminują zarówno przyczyny, jak i objawy istniejącej choroby.Zatem jeśli chcemy być zdrowi, spróbujmy zmierzyć się z medycyną naturalną. Na pewno nie zaszkodzi, a jeśli pomoże nam się wyleczyć, cieszmy się i polećmy ją innym.Zapraszam do lektury.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!