Fantastyczna czterdziestka. Poradnik pozytywnego życia

Wydawnictwo: Helion
poradniki
LubimyCzytać

Chcesz czy nie, kiedyś dopadnie Cię TEN moment - przekroczysz umowny próg pomiędzy młodością i dojrzałością, spojrzysz w kalendarz i zobaczysz, że masz już 40 lat. Wtedy zadasz sobie pytanie: jak chcę spędzić resztę swojego życia? Czterdziestka to świetny czas na refleksję: część życia jest za Tobą, samodzielnie podejmujesz decyzje i odpowiadasz za swoje wybory. Może czas w końcu zrobić pierwsze podsumowanie i przyjrzeć się bilansowi? Co zostawić, co zmienić, a na co szkoda Twojej energii i Twojego czasu? Na te pytania każdy musi odpowiedzieć sobie sam, ale warto wcześniej przeczytać książkę dwojga specjalistów od przywracania życiowej harmonii.Agnieszka Ornatowska i Bogusław Stępień pokazują, jak można odzyskać kontrolę nad swoim życiem. W tej zabawnej i mądrej książce znajdziesz inspirację, wypowiedzi konkretnych osób oraz rozważania dotyczące najważniejszych obszarów ludzkiej egzystencji: duchowych i fizycznych relacji międzyludzkich, dzieci, pracy, seksu i sensu -- wszystko po to, by zorientować się, co można ustawić inaczej i na co spojrzeć z nowej perspektywy. Dzięki temu zmierzysz się ze swoim doświadczeniem i... zaczniesz wreszcie żyć tu i teraz. Przecież chcesz cieszyć się życiem w pełni przez następnych 40 lat?

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Anita | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Książka-lustro. Książka, w której można się przejrzeć. Przytoczone są wypowiedzi różnych ludzi na te same pytania. Można znaleźć w niej m.in. swoje odbicie, odbicie swego życia: zachowania, postaw, reakcji, wyborów. Można również znaleźć propozycje, jak rozwiązać, bądź zmienić w sobie to, co nam przeszkadza lub czego w sobie zwyczajnie nie lubimy. Wszystko to okraszone niezłym poczuciem humoru. Czyta się jednym tchem.

Antagonista Esklaważu | 2016-12-17
mariola | 2018-11-10