Konkurencja i współpraca międzynarodowa

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse
LubimyCzytać

Autor adresuje książkę do Czytelników pragnących lepiej zrozumieć procesy rozwoju gospodarczego we współczesnym świecie. Do studentów, ekonomistów i polityków oraz wszystkich, którzy nie znajdują zadowalającej odpowiedzi w tradycyjnych teoriach i wyjaśnieniach. Przedmiotem książki jest odkrywanie na nowo w warunkach globalizacji, liberalizacji, innowacji sensu i znaczenia konkurencji i współpracy międzynarodowej. Główną tezą książki jest stwierdzenie, że w warunkach globalizacji i liberalizacji tylko kraje otwarte, dbające o rozwój kapitału ludzkiego i traktujące przedsiębiorczość, wolność wyboru, konkurencję i innowacyjność społeczeństwa jako dobro publiczne tworzą trwałą podstawę konkurencyjnej gospodarki zdolnej sprostać wyzwaniom i wykorzystać możliwości, jakie oferuje współpraca międzynarodowa.Z opinii recenzenta prof. zw. dr. hab. Janusza Gołębiowskiego:Książka w inspirujący sposób przedstawia nowy paradygmat rozwoju (...) uzupełnia klasyczne podejście o czynniki jakościowe związane z kapitałem ludzkim, innowacjami i instytucjami (…). Dodatkowym walorem książki jest próba integracji podejścia makroekonomicznego z ujęciem mikroekonomicznym (…) oraz (…) zaprezentowania gospodarki światowej z perspektywy szans, możliwości zagrożeń oraz wyborów, z jakimi spotyka się zarówno przedsiębiorca, jak i polityk gospodarczy.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!