Stary testament. Biblia i jej historia

Wydawnictwo: WAM
religia
LubimyCzytać

Dwa tomy Biblii i jej historii dostarczają wiedzy o dziejach, literaturze i wierzeniach religijnych zawartych w Biblii. Przedstawiają świat Starego Testamentu: religię Izraela, ale też wspaniałość Ur, mądrość Egiptu, podboje Babilonu, potęgę Persji, oddziaływanie Grecji oraz cywilizację Imperium Rzymskiego. Ukazują świat Nowego Testamentu: życie i nauczanie Jezusa oraz rozwój Kościoła pierwszych wieków. Wiele miejsca poświęcono historii badań nad samą Biblią. Publikacja jest cennym źródłem poznania dla tych, którzy pragną sięgnąć do korzeni naszej cywilizacji i religii.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!