Między zdarzeniem dźwiękowym a znaczeniem. Szkice z filozofii muzyki

muzyka
LubimyCzytać

Głównym celem zebranych w tej książce szkiców jest zwrócenie uwagi na niektóre zagadnienia świadczące o powiązaniach muzyki i kultury muzycznej z szerszym tłem problemów. Autor rozważa problemy uznawane w literaturze należącej do szeroko rozumianej teorii i filozofii muzyki za jej kwestie podstawowe. Przytacza on ponadto argumenty na poparcie tezy, że kształtowanie się znaczenia muzycznego jest złożonym procesem wymagającym kompleksowego współdziałania ze sobą wielu złożonych czynników.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!