Survival. Czyli jak zachować maniery w epoce fejsbuka

poradniki
LubimyCzytać

Przetrwać w dobie fejsbuka i nie oszaleć!A co jeśli......nie chcesz słuchać pytań o to, kiedy wreszcie porzucisz stan panieński, bo latka lecą?...zamierzasz spędzić święta z dala od pełnej dobrych intencji rodziny,ale nie wiesz, jak im to powiedzieć?...zechcesz opuścić przyjęcie po angielsku, ale towarzystwo skutecznie to utrudnia?...potrzebujesz swoich pieniędzy, ale kolega dłużnik już drugi rok obiecuje,że jutro nastąpi „ten” dzień?...chcesz „upłynnić” nietrafiony prezent?...masz ambitny plan na wakacje, a znajomi znienacka podrzucą ci kota?Monika Piątkowska i Leszek Talko uważają, że współczesny savoir-vivre ma więcejwspólnego ze sztuką survivalu niż z tradycyjnie pojmowaną kindersztubą. Słowo „etykieta”pochodzi od etykietek, niewielkich karteczek rozdawanych na dworze francuskim, a późniejKatarzyny Wielkiej. Nie miały one wiele wspólnego z wielkim światem. Przypominałyarystokratom o panujących zasadach: nie można spić się do nieprzytomności już na początkuuczty – należy poczekać do końca, nie wolno bić żony w towarzystwie...Dziś etykieta to znowu bardziej umiejętność poruszania się w życiu, poradzeniasobie z zawistnym szefem, pasażerem w samolocie, który wbija kolana w nasze oparcie,sąsiadem, który kłuje w oczy zamożnością.Autorzy z dużą dawką wiedzy i humoru, nierzadko kontestując dawne poradniki,dziś już niestety bezużyteczne, pokazują, jak funkcjonować w szalonym świecie,który zaskakuje nas na każdym kroku.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!