Umrzeć w Kalifornii

Tłumaczenie: Tomasz S. Gałązka
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
To Die in California
śmierć, policja, tragedia

Ulubiony pisarz George a Pelecanosa w tworzeniu literackich thrillerów nie ma sobie równych... Do K aliforni większość jedzie po nadzieję na nowe życie. Ale Chris Hook znalazł tam śmierć. I to podobno samobójczą tak twierdzi policja. Ale David Hook nie wierzy, że jego dziewiętnastoletni syn mógł s am się zabić, za bardzo kochał życie...

Dziub | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017

Bardzo spodobała mi się fabuła nakreślona przez Newtona Thornburga, swego czasu wprost zaczytywałam się w tej powieści, jednak językowo końcówka nie zachwyca. Ostatecznie jestem zainteresowana kontynuowaniem w poznawaniu tego pisarza. Sama książka nadaje się na modne i liczne adaptacje, czasami klimat przypominał mi "Kokainowe noce" J.G. Ballarda, ale to tylko skojarzenie mojej wyobraźni, jeśli chodzi o krajobrazy. Zdecydowanie lepsza pozycja do zaprzyjaźnienia się z kryminałem niż ostatnio czytany Jonathan Carroll.

beatak955 | 2016-05-29
Przeczytana: 28 maja 2016

Samobójstwo syna próbuje rozwiązac ojciec,który nie chce w to uwierzyc.Śledztwo prowadzi do świata polityki. Pokazuje że czasem walcząc w słusznej sprawie można wpłynac nieprawdopodobnie na ludzkie życie

| 2016-12-08
Przeczytana: luty 2013