Encyklopedia nastolatki

Wydawnictwo: Siedmioróg
LubimyCzytać

Niełatwo być nastolatką. Co krok, to problemy, pytania, wątpliwości. Co się dzieje z ciałem? Co z psychiką? Encyklopedia nastolatki służy dobrą radą i pomocą. W 180 krótkich esejach porusza zagadnienia nurtujące dojrzewające dziewczęta: przyjaźń, miłość, wygląd, seks, ciąża, alkohol i wiele innych.Dynamiczny tekst, doskonale wpisujący się w stylistykę młodzieżową, stanowi ogromny atut książki. Niekiedy autor prowokuje czytelniczkę, zmuszając do zastanowienia się nad własnym postępowaniem. Hasła zostały ułożone alfabetycznie. Nowoczesne, a jednocześnie subtelne opracowanie graficzne książki nawiązuje do stylistyki czasopism dla dziewcząt.Zupełnie nowa jakość w kategorii poradników dla młodzieży:* pobudzający do przemyśleń mądry dowcipny dialog z czytelniczką bez pouczania i moralizowania* nie ma tematów tabu, poruszone są wszystkie trudne sprawy, też intymne (np. seks, kazirodztwo) i kontrowersyjne (np. aborcja, rasizm)* książka demaskuje mity, rozprawia się z przesądami, a gdy trzeba, podpowiada, jak poradzić sobie z problemem* przyjazny w użyciu: wystarczy wybrać temat, nie trzeba czytać od deski do deski; wszędzie umieszczono odsyłacze do tematów pokrewnychJest to polskie wydanie cenionego przez psychologów światowego bestsellera dla młodzieży:* książka odniosła już sukces w kilkunastu krajach* autorką francuskiego oryginału jest znana francuska filozof i publicystka, specjalizująca się w problematyce młodzieżowejPieczołowicie opracowana polska adaptacja:* nad dostosowaniem treści do polskich realiów pracował zespół konsultantów, m.in. psycholog, prawnik, lekarz i pedagog* żywa narracja wykorzystująca młodzieżowy slang prowadzona jest w duchu szczerej rozmowy z przyjaciółką od serca (autorem polskiego tekstu jest popularny autor książek dla młodzieży Aleksander Minkowski)Ekskluzywne wydanie:* okładka pokryta pluszową tkaniną z tłoczeniami i srebrzeniami* wnętrze na kredzie, nowoczesny layout, ok. 500 kolorowych ilustracji i zdjęć utrzymanych w stylu młodzieżowych czasopismKsiążka zawiera 180 ułożonych alfabetycznie haseł, opracowanych w formie miniesejów. Oto niektóre z nich:AIDS, anoreksja i bulimia, blog, chandra, ciąża, nastolatki, dostać kosza, homoseksualizm, impreza, kompleksy, marihuana, moda, odchudzanie, orgazm, perfumy, piercing, przebaczenie, rodzice, sekty, shopping, sumienie, tolerancja, wstydliwość, wyznanie miłości, zazdrość.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Aldona Lip | 2017-03-22

w rozdziale seksizm, pełno bzdur i nieprawd. to szkodliwe treści szczególnie dla młodzieży.

Na półkach: Przeczytane, Siedmioróg
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Okres dojrzewania nigdy nie był łatwy. I nie mam na myśli tutaj wyłącznie rodzica, który musi zmagać się z humorkami swoich pociech, lecz również dziecko, które często w tym czasie kompletnie nie radzi sobie ze swoimi emocjami. Powiedziałabym nawet, że w dzisiejszych czasach ten czas dla nastolatków jest jeszcze trudniejszy, niż to było dawniej. Gdy ja dorastałam nie było czegoś takiego jak dręczenie rówieśników, a o narkotykach słyszałam wyłącznie w filmach. Nie licytowałam się z koleżankami o to, która ma modniejsze ciuszki i na ilu imprezach była. Zresztą, nie będę się zagłębiać w szczegóły. Myślę, że wiecie o co mi chodzi.

Dziś zatem pokażę Wam książkę, która ma pomóc młodym ludziom w tym trudnym dla nich okresie. W której nastolatki znajdą odpowiedzi na wszystkie lub prawie wszystkie pytania, które ich nurtują. Wiem, że nic nie zastąpi rozmowy z rodzicem. Nie ma lepszego rozwiązania niż bliskość z naszym dzieckiem, odpowiednio zbudowana więź, zaufanie. Ale wiadomo, że różnie...