Bubble + Buzz + Geim (komplet)

Okładka książki Bubble + Buzz + Geim (komplet) Anders de la Motte
Okładka książki Bubble + Buzz + Geim (komplet)
Anders de la Motte Wydawnictwo: kryminał, sensacja, thriller

Po przeczytaniu króciutkiej recenzji postanowiłam zdobyć książkę pt. [geim]. Gdy tylko wpadła w mojej ręce od razu zaczęłam czytać zaciekawiona przeczytaną recenzją. Z każdą kolejną stroną traciłam zapał. Z trudem przebrnęłam przez pierwszy tom. Jednowymiarowy wątek nie napawał nadzieją na rozwój sytuacji, ale nie tracąc nadziei sięgnęłam po kolejny tom.

Muszę przyznać, że drugi tom okazał się nieco lepszy od poprzednika.
Dało się odczuć, że autor nie jest doświadczonym pisarzem. Najbardziej rozbawił mnie fakt, że Henrik dostał pracę w wysoce wyspecjalizowanej firmie IT nie mając pojęcia o komputerach i programowaniu…. I nikt z pracowników się nie zorientował. Haaa wręcz przeciwnie wyróżniał się swoja pracą. Pomijając już fakt, że został zatrudniony podszywając się za swojego kolegę, nie mając przy tym żadnych dokumentów. Niestety brak dbałości o szczegóły dodatkowo obniżył moją ocenę.
Odpychający również okazał się język. Masa przekleństw i te opisy sytuacji łóżkowych….pozostawiły wiele do życzenia.

Ostatnia część z tej serii okazała się najnudniejszą ze wszystkich, cieszę się ze mam już to za sobą. Niestety nie rozumiem zachwytów nad autorem, cyklu krótko mówiąc wszystkie trzy książki są prostolinijne i bez polotu. A określenie autora jako odkrycie ulatnia się po przeczytaniu już pierwszego rozdziału.

Nie polecam

Muszę przyznać,...

ŚWIETNA.Trzyma w napięciu ,cały czas coś się dzieje ,wręcz z zapartym tchem śledziłam losy HP..Nie ufaj nikomu ,prosta zasada w życiu czy w grze ...

Wszyscy jesteśmy manipulowani – Anders de la Motte Geim, Buzz, Bubble – z czystym sumieniem polecam cykl Anders de la Motte o Henriku HP Petterssonie.

Geim Buzz Bubble to książki do końca trzymające poziom.

Jednym z bohaterów Geima jest HP – to, pisząc kolokwialnie, po prostu wałkoń, cwaniaczek, żyjący od imprezy do imprezy. Bez stałej pracy i celu w życiu, chce jak najwięcej zarobić w jak najkrótszym czasie. Nie obchodzą go inni, uważa jest niedoceniany przez społeczeństwo i że zasługuje na wiecej. Typ, przed jakim mamusie ostrzegają nastoletnie panienki, a one właśnie taki uwielbiają, bo wierzą że miłością zmienią go w ciepły pantofel na swojej stópce. Drugim bohaterem książki jest inspektor Rebecca Normen, zupełnie inna niż HP. Chorobliwie wręcz ułożona, ze stałą pracą, rozwijająca się karierą i brakiem żyłki hazardzisty. Jedyna skazą na jej czyściutkim obliczu jest jej przeszłość, która w dziwny sposób daje o sobie znać.
Akcja książki rozpoczyna się w momencie, gdy HP wracając z melanżu znajduje komórkę, bierze ją z zamiarem sprzedania rzecz jasna, i wchodzi w wirtualny świat manipulacji i popularności. To co go motywuje to kasa, później dochodzi do tego popularność i to, że w końcu ktoś (czytaj tłumy fanów) go docenia. Nagrody są coraz cenniejsze, a zadania coraz mniej etyczne, ale HP to nie przeszkadza.
Rebeeca także zostaje wplątana w grę, w grę której zasad złamać nie wolno.
Uciążliwością, która w następnych tomach daje się jeszcze bardziej we znaki jest postać HP. Bezmyślnego, mało inteligentnego egocentryka, który jakimś cudem ogarnia się i dożywa do kolejnego tomu. Jego język to splot wulgaryzmów i angielskich wtrąceń, mało przekonywujących frazeologizmów, które niektórych mogą irytować.
Nie polubiłam HP jak dla mnie to pasożyt, z tym większym więc zdziwieniem ocknęłam się gdy, za jednym zamachem przeczytałam ostatnia kartkę pierwszego tomu i sięgnęłam po kolejny.

Geim, później Buzz i Bubble opisują cos co może istnieć, coś co nas otacza na co dzień, coś czemu poddajemy się bez zastanowienia, bo kto z nas poddaje w wątpliwość treści zamieszczane przez media?

Geim Buzz Bubble to książki do końca trzymające poziom.

{geim} nie mogę znaleźć pierwszej części dlatego weszłam w komplet

{geim} nie mogę znaleźć pierwszej części dlatego weszłam w komplet

ksiażka lekka, ale trzymająca w napięciu.

ksiażka lekka, ale trzymająca w napięciu.

Świetne, trzymające w napięciu.
Właśnie wróciłam po latach i czytam ponownie, równie wielki fun. Dawno nie miałam mindfucka po przeczytaniu książki.

Świetne, trzymające w napięciu.

Geim to świetny triller

Geim to świetny triller

• . Skandynawskie
  • 2017
  • E-półka
  • Kindel

Dodaj cytat z książki Bubble + Buzz + Geim (komplet)